Haberler

Almanya’daki Diyarbakırlı Alevilerden iki yıldır elektiriksiz olan Diyarbakır Alevi Derneği için bağış

Diyarbakır Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’nin 208’den beri kesik olan elektriğinin faturalarının ödenmesi için Almanya’da yaşayan Diyarbakırlı Aleviler bağış topladı. Diyarbakır Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’nin elektriği, ödenemeyen..

Almanya’daki Diyarbakırlı Alevilerden iki yıldır elektiriksiz olan Diyarbakır Alevi Derneği için bağış
Diyarbakır Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’nin 208’den beri kesik olan elektriğinin faturalarının ödenmesi için Almanya’da yaşayan Diyarbakırlı Aleviler bağış topladı.

Diyarbakır Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’nin elektriği, ödenemeyen faturalar nedeniyle Ekim 2018’den bu yana kesik. İbadethane olan cemevine, ticarethane aboneliği dayatması yapıldığı için normalden yüksek gelen faturaların tutarı 214 bin liraya ulaştı. Diyarbakır Cemevi’nin giderlerine yardım etmek amacıyla Almanya’daki Diyarbakırlı Aleviler biraraya gelerek bağış topladılar.

Toplanan parayı Diyarbakır Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’nin hesabına göndereceklerini bildirdi.Almanya Diyarbakırlılar Derneği’nden Cengiz Orhan, Halil Karkın, Nerjat Kılıç, Hünkar Savaş, İbrahim Deirelöz, Ali Solan ve Ahmet Kılıç yaptıkları açıklamada Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağışlı camilerin elektrik ve her türlü giderlerin iktidar tarafından karşılanırken, Aleviler’in en temel ihtiyacının karşılanmamasını eleştirdi.

Kaynak: Avrupa postası / Süheyla Kaplan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Open chat
Merhaba Eşref Kerküklü ben, nasılsınız? 🙂

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL