Dr. Hicran Kazancı: Elveda Cihat Demirci

10 Ağustos 2020, 21:24 Yazarlar
Dr. Hicran Kazancı: Elveda Cihat Demirci
Irak Türkmen Cephesi İdare Kurulu Üyesi Dr. Hicran Kazancı, marhum Türkmen Halk Şairi Cihat Demirci ile ilgili duygu dolu makale ele aldı.

Kazancı, makalesinde şu satırlara yer verdi:

Elveda Cihat Demirci

Allah cc, Adem ve Hava’nın yeryüzünde yaşamasına izin vermesinden bugüne dek olan süre içerinde adaletinin tecelli etmesi için bazı faklı gelişmeler ortaya çıkararak insan oğluna ders verir niteliğindedir.

Bu bağlamda, Türkmen halkın bağrından çıkan milliyetçi emektar, dürüst ve ilkeli edebiyatçı şair Cihat Demirci, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hakkın rahmetine yürüdü. Cenazesi, Ankara’dan, Erbil’e ve Erbil belediye sınırı geçip Altun Köprüye vardığında, milyonlarca dolarlık sermaye sahibi holdinge dönüşen siyasi müessesenin hiçbir desteği olmadan, 200 araç konvoyu ile Kerkük / Seyit Kızı Mezarlığına götürüldü ve yaklaşık 2000 kişi cenaze namazına katıldı. Türkmen Milli Bayrağı’nın millet tarafından yarıya inmesi gerçekleştirildi.

Bu gelişme, fasit, insanların gözüne bakarak sürekli yalan söyleyen, kul hakkı yiyen, kendisini temize çıkartmak için herkese iftira atan ve davasına-halkına ihanet eden ile dürüst, ilkeli ve hiçbir şartlarda davasına ve milletine ihanet etmeyen arasındaki farkı gözler önüne serdi.

En önemlisi de, Türkmen Milli Bayrağı’nın yarıya inme kararını, kırmızı kilise hahamı ve FETÖ kalıntısının talimatı ile değil, Türkmen Milleti tarafından verilmesini gösterdi.
Yorumlar (0)