FETÖ'nün 'izdivaç imamı' Ali B. yakalandı: Whatsapp yazışması ortaya çıktı

09 Eylül 2020, 20:07 Yazarlar
FETÖ'nün 'izdivaç imamı' Ali B. yakalandı: Whatsapp yazışması ortaya çıktı
Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ / PYD) farklı yöntemlerle yeni yapılanma içine girdiği yönelik Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yapılan incelemede ortaya çıktı. Yeni yapılanmanın, "izdivaç imamı" olduğu belgeleri ile tesbit edilen Ali B. gözaltına alındı.

 

MİT Ankara Bölge Başkanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin FETÖ'nün yeniden yapılanmasının deşifresine yönelik çalışmaları sürüyor.

 

15 Temmuz 2016 FETÖ'nün kanlı başarısız darbesi sonrası dağılan FETÖ yapılanması yeniden yapılanmaya giriştikleri gelen bir ihbar üzere ortaya çıktı. MİT gelen ihbari iyi değerlendirerek, Ali B. adlı bir kişinin "izdivaç" faaliyetlerini yürüttüğünü tespit  ettiler ve uzun süre teknik ve fiziki takibe aldılar. Ali B'nin örgütün yurt dışında bulunan yöneticilerinden aldığı talimat doğrultusunda, Türkiye'de bulunan FETÖ mensuplarının örgüt içi evlilik yapmalarını koordine ettiğini teknik takibe takıldı.

 

FETÖ'nün "izdivaç imamı" Ali B. adlı FETÖ'cünün yazışmaları, örgütün yeniden örgütlenmeye çalıştığını gözler önüne serdi. Yapılan Whatsapp yazışmalarında dikkat çeken bölümler şu şeklide:

 
"AKTİF HİZMET EDİYOR"

 
"... Bir abla var. Onun davası vs. problemi yok şükür. Bu arkadaşa olur gibi. 1995. Gazi maliye mezunu. Boy 1.65-66 İzmir'de oturuyor. Baba emekli. Mali müşavirlik stajı yapıyor. 1,5 yılı daha var bitirmesine. Anne baba girip çıktı beraat etti. Arkadaşa uygunsa foto atayım."

 
"95 doğumlu Ankara Üniversitesi bu yıl mezun olacak, 1-2 dersi kalmış. Ankara'da yaşıyor. Memleketi Uşak. Bizim evde kalıyor. Aile bizimle aynı görüşte. Dosyası yok şimdilik. Ankara'da bir dershanede öğretmenlik yapıyor. Maddi durumu çok iyi, manevi olarak da çok iyi birisi, enerjik, pozitif, hala aktif hizmet ediyor zaten."

 
"96'lı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Maliye mezunu. 6 yıl 3 ay ceza aldı bu sene baharda. Ankara'da yaşıyor, ailesiyle kalıyor. 15 Temmuz'dan beri normalde bizle kalıyordu. Kırşehirli aslen. Ailesi önceden bizdendi, şimdi aynı görüşte değiller."

 

ByLock kullanıcı olduğu MİT tarafından  tespit edilen Ali B'nin Türkiye genelinde iletişimde olduğu örgütün diğer mensuplarına yönelik araştırmalar devam ettiği bildirildi.

 
EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER

  

Yorumlar (0)