İçişleri Bakanlığınca "Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu" başlatıldı

- Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan'da jandarma komando, JÖH, PÖH ve güvenlik korucularından oluşan 2 bin 65 personelin katılımıyla yürütülen operasyonla bölgede barındığı belirlenen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi hedefleniyor

06.05.2021, 10:27 Genel
İçişleri Bakanlığınca

ANKARA (AA) - İçişleri Bakanlığınca Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan'da 2 bin 65 personelin katılımıyla "Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu" başlatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren operasyonları, halkın desteğiyle kararlı şekilde başarıyla devam ediyor.

Bu kapsamda, bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan'da "Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu" başlatıldı.

Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde gerçekleştirilen operasyonda, jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularından oluşan 135 operasyonel tim, 2 bin 65 personel görev alıyor.

Yorumlar (0)