Almanya'da kuaförler yeniden açıldı

Almanya'da koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele boyutunda 16 Aralık'ta hizmete kapatılan kuaför ve berber salonları yeniden müşterilerine kapılarını açtı.

01.03.2021, 17:10 Haberler
Almanya'da kuaförler yeniden açıldı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyaletlerin başkanlarının iki hafta önce aldıkları karar doğrultusunda belirli kurallara uyma şartıyla kuaför ve berber salonları bugün yeniden faaliyete başladı.

Kuaförlerde bu nedenle yoğunluk yaşandığı gözlendi. Köln'de 20 yıldır kuaförlük yapan Filiz İlboğa, açılma kararını çok iyi karşıladıklarını vurgulayarak, "2,5 ay kapalıydık. Zor zamandı. Çok yoğunuz şu an randevularımız dolu." dedi.

İlboğa, kapandıkları dönemden bu yana kendilerine söz verilen devlet yardımlarının hala ulaşmadığını vurgulayarak, "Ailemin desteğiyle ayakta kalabildim. Bugüne kadar bana ulaşan bir devlet yardımı olmadı. Birkaç arkadaşım dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Bundan sonra ne kadar açık kalacağız, ne zaman kapanacağız diye kaygılı bir bekleyişimiz de var." diye konuştu. Kuaförlere gelenler önce hazırlanan kişisel bilgiler formunu doldurmak zorunda kalıyorlar. Maske ve mesafe kuralına uymayanlar kuaförlere kabul edilmiyor.

banner1
Yorumlar (0)