Bülent Bilgi Kimdir?

Bülent Bilgi Almanya’nın Bottrop kentinde 22 Haziran 1976 tarihinde, işçi bir babanın evladı olarak dünyaya geldi.   İlk, orta ve lise eğitiminden sonra Essen ve Bochum Üniversiteleri’nde önce İnşaat mühendisliği ve ardından Emniyet ve Güvenlik Mühendisliği eğitimini tamamladı.

08.11.2020, 22:52 Haberler
Bülent Bilgi Kimdir?

Bülent Bilgi Almanya’nın Bottrop kentinde 22 Haziran 1976 tarihinde, işçi bir babanın evladı olarak dünyaya geldi.

 

İlk, orta ve lise eğitiminden sonra Essen ve Bochum Üniversiteleri’nde önce İnşaat mühendisliği ve ardından Emniyet ve Güvenlik Mühendisliği eğitimini tamamladı.

 

Öğrenciliği yıllarında sürekli çalıştı ve çalışma hayatının içerisinde yer aldı. Almanya'da tanına iş insanlarından Mario Ohoven’nın özel danışmanlığını yaptı. Mezun olduktan sonra; Ford, BP, Shell, Microsoft, Teldafax ve gibi dünyanın önde gelen şirketlerinde muhtelif müşavirlik görevlerini yürüttü.

 

“Fortune Global 500” şirketler bünyesinde stratejik danışman olarak görev yaptı ve bu şirketlerin geleceğine yön verdi. İnşaat, tekstil, doğalgaz, otomotiv, petrol, telekomünikasyon ve Gayrimenkul gibi farklı çalışmalar gerçekleştirdi.

 

Bülent Bilgi evli ve bir çocuk babasıdır.

 

EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER
banner1
Yorumlar (1)
Uluslararası Demokratlar Birliği (UİD) genel başkanı Bülent Bilgi görevinden istifa etti - Yeni Nesil Medya - Eşref Kerküklü 3 ay önce
[…] Haberler Bülent Bilgi Kimdir? Türk iş yerlerine peş peşe saldırılar düzenlendi Hollanda’da […]