CHP'den PKK'yı kurtarma manifestosu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birlikte iktidara gelmek istediği dostların kim olduğuyla ilgili Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten önemli bir açıklama geldi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programında gündemi değerlendirdi.

30.07.2020, 14:31 Haberler
CHP'den PKK'yı kurtarma manifestosu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birlikte iktidara gelmek istediği dostların kim olduğuyla ilgili Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten önemli bir açıklama geldi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programında gündemi değerlendirdi. Ulusal Kanal Genel yayın Yönetmeni Sinan Sungur’un sorularını yanıtlayan Doğu PerinçekCHP’nin geçen hafta sonu yapılan CHP Genel Kurultayı’nda Genel Başkanlığa yeniden seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 13 maddelik manifestoyu yorumladı. 

KILIÇDAROĞLU’NUN DOSTLARI KİM? 


CHP Lideri’nin özellikle vurguladığı “dostlarımızla iktidara geleceğiz” sözleri sonrası başlayan “Kılıçdaroğlu’nun dostları kim?” tartışması hakkında Perinçek önemli bir saptamada bulundu. Kılıçdaroğlu’nun manifestosunda PKK ile silahlı mücadeleye karşı çıkıldığını” belirten Perinçek, CHP Lideri’nin terör örgütünü Mehmetçiğin elinden kurtarmak ve PKK-HDP’yi iktidar ortağı yapmak istendiğini kaydetti: “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu açıkladığı manifestoyu incelediğimiz zaman buradaki merkezi fikir Türk ordusunun süngüsünden PKK’yı kurtarmak. ‘Kürt sorununu Mecliste çözelim’ diyor, oysa Türk ordusu PKK’yı eziyor, bitiriyor, bölücü örgüt ciyak ciyak bağırıyor. İşte Kürt sorunu böyle çözülür.

KÜRT SORUNU İÇİN TERÖRÜ BİTİRME ŞARTI


“Bir kere silahla terörü yok edeceksin. Güneydoğu halkımıza iş götürmek, aş götürmek, istihdam için fabrika kurmak, eğitim imkanlarını artırmak… Bunların olması içinde de öncelikle terörün bitirilmesi gerekiyor. CHP ise bu noktada “terörü silahla ezmeyelim, bitirmeyelim” diyor. ‘Mecliste çözelim’ diyerek terörle mücadeleyi durdurmak istiyor. Sonuç olarak CHP Lideri ‘Ben yenilen ve can çekişen PKK’yı Türk ordusunun, Mehmetçiğin elinden kurtaracağım ve iktidar ortağı yapacağım” demiş oluyor.

ABD’NİN RAND RAPORUNDAKİ PLANINA CHP’NİN UYUMU


“Kılıçdaroğlu bu öneriyle yeni bir PKK açılımı talep ediyor. CHP, Amerika’nın parmağıyla gösterdiği hedeflere yöneliyor. CHP’nin bu söylemlerinin ve ittifak çabalarının kaynağını ABD’nin, Pentagon’un Ocak 2020 tarihli RAND Corporation Raporunda görüyoruz. ABD, Türkiye’de kendisinden yana bir iktidar kurulması için bir strateji geliştirmiş ve planlar yapmış. Türkiye’de mevcut hükümeti yıkmaları için isim isim saydığı muhalefete ‘Birleşin’ diyor, yol gösteriyor, görev veriyor. Kılıçdaroğlu da ‘Dostlarımızla ittifak yapıp iktidara geleceğiz’ diye beyanatta bulunuyor.”

CHP-PKK/HDP-FETÖ-DAVUTOĞLU VE BABACAN İTTİFAKI


Perinçek, CHP Lideri’nin ittifak içindeki diğer müttefiklerini şöyle sıraladı: “CHP’nin bütün aklı başında isimleri bile şunu söyledi: ‘Bizi, HDP’den sonra Gül, Babacan, Davutoğlu ile ittifaka alıştırıyorlar.’ CHP içinde bu tespit yapıldı. Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve Babacan için ‘Yüzde 99 aynıyız’ dedi. Kılıçdaroğlu, daha önce de Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı adayı yapmaya kalktı, başaramadı. Gül ile Kılıçdaroğlu’nun buluştuklarını biliyoruz. CHP Lideri, RAND raporundaki ittifak planına uygun hareket ediyor. Ayrıca bir araya gelen bu güçlerin FETÖ konusunda da ortak tavırları var. Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nden bu yana PKK ile birlikte FETÖ’yü de cezaevlerinden kurtarmak için uğraşıyor. Onların “hukuk devleti” ifadesiyle talep ettikleri PKK ve FETÖ’ye cezaevi kapılarının açılması. Zaten ABD’nin hassas olduğu iki nokta var. Birincisi PKK’yı korumak, ikincisi FETÖ’yü korumak. Şimdi korumanın ötesinden bunları kurtarıp iktidar ortağı yapma peşindeler.”

İYİ PARTİ’DEKİ HDP RAHATSIZLIĞI


İYİ Parti’nin söz konusu ittifak içindeki konumunu da değerlendiren Perinçek, halkta HDP’ye karşı giderek artan tepkinin Amerikancı ittifakların devamını zorladığını vurguladı: “Millet ittifakı dikiş tutmuyor. İYİ Parti’nin tabanı PKK ile yapılan ittifakı gördüğü için tepki gösteriyor. İYİ Parti’nin yönetimi de bu beladan nasıl kurtulacaklarını, nasıl kaçacaklarını hesaplıyorlar. Yalnız İYİ Parti değil CHP tabanında da bu isyan var.”

“TÜRKİYE’DE KÜRDİSTAN KURULAMAZ”


Doğu Perinçek, “Türkiye’de Amerikancı bir iktidar kurulursa Kürdistan kurulur mu?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Birincisi Kılıçdaroğlu veya Amerikancı bir ittifak Türkiye’de iktidar olamaz. İkincisi hiçbir güç Kürdistan ilan edemez. Ancak Amerika Türkiye’yi işgal eder ve silahla yenerse olur. İki örnekten bakalım. Ancak işgalin ardından Irak’ın kuzeyinde Amerika Kürdistan’ı kurdu. Suriye’de de kurar gibi oldu fakat Türk Ordusu oraya girdi ve o projeyi bozdu, Kürdistan diye bir şey bırakmadı. Amerika yenildi. Hadi bakalım, Amerika bölge ülkeleri ile silahlı kapışmaya girsin de oradan galip çıksın. Yenilen, zayıflayan ABD kesinlikle Kürdistan kuramaz.”

Aydınlık
banner1
Yorumlar (0)