CIA FETÖ'yü Yunanistan'da sahaya sürdü; FETÖ'cü Abdullah Bozkurt, Türkiye'ye karşı Yunan'a sahip çıktı

CIA'nın FETÖ firarisi operasyon elemanlarından FETÖ'cü kaçak Abdullah Bozkurt, Ankara ile Atina arasındaki gerilimde Türkiye'nin ulusal siyasetlerini eleştirdi, Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek ve Amiral Cem Gürdeniz'i Yunan medyasına hedef gösterdi.

26.08.2020, 12:53 Haberler
CIA FETÖ'yü Yunanistan'da sahaya sürdü; FETÖ'cü Abdullah Bozkurt, Türkiye'ye karşı Yunan'a sahip çıktı

CIA'nın FETÖ firarisi operasyon elemanlarından FETÖ'cü kaçak Abdullah Bozkurt, Ankara ile Atina arasındaki gerilimde Türkiye'nin ulusal siyasetlerini eleştirdi, Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek ve Amiral Cem Gürdeniz'i Yunan medyasına hedef gösterdi.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginliğin yüksek olduğu bu dönemde CIA, Avrupa'daki FETÖ'cüleri Türkiye'ye karşı alana sürdü. Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Ege'deki milli siyasetlerini hedef alan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ), bunun sorumlusu olarak da Perinçek ve Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz'i işaret etti.

SHATE PLAN: SUGA HAREKAT PLANI


Aydınlık gazetesinde yer alan habere göre, FETÖ'cü Abdullah Bozkurt'ın kontrolunde olan Nordic Monitor'de yayınlanan sözde haberde, Balyoz kumpasında gündeme gelen ve sahteliği defalarca ispat edilen sözde Suga Harekat Planı yeniden gündeme getirildi. FETÖ kumpası sahte Suga Harekat Planı'nın "2003 yılında iç siyasi hedefler için komşu Yunanistan ile kasıtlı olarak gerginlik yaratmak maksadıyla sahte bayrak operasyonu yapılmasını içerdiği" kayıde edildi, plan bugün güncellenerek devreye sokulduğu öğrenildi. Planın sahibinin Amiral Cem Gürdeniz olduğu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yürütüldüğü ve Perinçek tarafından desteklendiği iddia edildi. Sözde haberde "Bugün İslamcı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve onun destekçisi, militan siyasetçi Doğu Perinçek liderliğindeki neo-milliyetçiler tarafından yönetilen hükümetin zihniyetini anlamak için, Suga gizli planını hatırlamak gerekir" ifadeleri kullanıldı.

YUNAN BASINI GÜNDEME TAŞIDI


FETÖ'cü Abdullah Bozkurt'un Balyoz yalanlarına Yunan basını da atladı. Greek City Times sitesi Bozkurt'un yalanlarını alarak, "Belgeler, Türkiye’nin Yunanistan ile mevcut düşmanlığının 2003'teki gizli askeri planla bağlantılı olabileceğini gösteriyor" başlığıyla sundu. Haberde "Suga'nın yazarı Cem Gürdeniz, bugünlerde hükümet yanlısı ağlarda yer alıyor, şahin bir çizgi vaaz ediyor ve Türkiye'nin Yunanistan ile askeri olarak angaje olması gerektiği fikrini destekliyor" denildi. Yargılamalar süresince sözde Suga Harekat Planı içerisinde üç binden fazla yanlış bilgi olduğu tespit edilmiş, daha sonra verilen takipsizlik kararında bilgilerin sahteliğine ilişkin dikkat çeken ayrıntılar yer almıştı.

 

Karara göre;

  • Suga, plan formatına aykırı hazırlanmış.

  • Askeri yazışma kurallarına uymuyor.

  • Planı yazdığı iddia edilen Ramazan Cem Gürdeniz, o tarihte karargahta görevli değil.

  • Mesaj ilgi numarası sahte.

  • Eklerde adı geçen bazı askerler, Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli.


 

KAÇAK FETÇ'CÜ ABDULLAH BOZKURT KİMDİR?


Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) örgüt yayın bülteni 'Today's Zaman' adlı sözde gazetenin eski Ankara temsilcisi Abdullah Bozkurt, 1971 yılında Balıkesir'de dünyaya geldi. FETÖ yapılanmasında uzun süredir yer alıyor. ABD'ye son derece bağlı olan Bozkurt, sosyal medya sayfasını ABDBozkurt olarak kullanıyor. 15 Temmuz FETÖ kanlı başarısız darbeden sonra diğer kaçak FETÖ'cüler gibi Bozkurt'ta Avrupa'ya kaçtı ve İsveç'e yerleşti. Firari Bozkurt, İsveç merkezli 'Nordic Monitor' sitesini kurdu ve ordan Türkiye'ye karşı kara propaganda yapıyor.

Bozkurt, Türkiye'den kaçırdıkları kimi gizli kimi sahte belgelerle Avrupa'yı Türkiye'ye karşı kışkırtma görevini üstlendi. Libya'daki üst düzey istihbaratçı komutanları ifşa etmişti.

FETÖ'cü Abdullah Bozkurt, "Türkiye'de büyükelçiler güvende değil" dedikten kısa bir süre sonra, Rus Büyükelçisi Andrey Karlov suikaste uğramış ve hayatını kaybetmişti.

 

'FETÖ İLE İLİŞKİLERİ NORMALLEŞTİRMEYE ÇALIŞANLAR VAR'


FETÖ'nün Yunanistan konusunda sahaya sürülmesini Aydınlık'a değerlendiren Amiral Cem Gürdeniz, şunları söyledi:
"Görüyoruz ki Türkiye'de hala FETÖ'yü aklamaya ve FETÖ ile ilişkileri normalleştirmeye çalışanlar var. Görüyoruz ki hala üst düzey siyasi ve stratejik düzeyde, FETÖ'yle mücadelede büyük eleştirilere neden olan uygulamalar var. İsveç'ten Türkiye'ye melanet kusmaya devam eden FETÖ yapılanmasının Doğu Akdeniz ve Ege gibi Türkiye'nin en hayati çıkarlarının söz konusu olduğu bir konjonktürde, Yunanistan için nasıl hararetle çalıştığını görüyoruz. Kumpas olmasının yanı sıra kullanılan dijital malzeme üzerinden sahteliği binlerce kez Türkiye ve Amerika'daki dijital bilirkişiler tarafından ispat edilmiş FETÖ mamulü ürünlere 10 yıl sonra tekrar başvurmaları, Türkiye'de hala FETÖ'ye hizmet hareketi gözüyle bakanlara da bir ders olur. FETÖ radyoaktif kirlenme gibidir. İhanet ve kötülüklerinin sonu yoktur."

https://www.esrefkerkuklu.com/turkiye-hollanda-arasifetonun-casusluk-faaliyeti/

https://www.esrefkerkuklu.com/hollandada-turkce-medya-sonhaber-eu-adiyla-omer-asiran-ve-yavuz-nufel-nasil-tarihi-nitelikli-dolandiricilik-yaptilar-ve-ibrahim-karaman/

https://www.esrefkerkuklu.com/kacak-fetoculer-avrupada-mahkeme-kuruyor/

 
banner1
Yorumlar (0)