DENK Partisi üyelerinden parti yönetimine demokratikleşme çağrı

Hollanda Türklerinin yoğun olduğu Denk Partisi sıkıntılı dönemde. Bu sıkıntı tabanada yansımakta.

13.04.2020, 01:07 Haberler
DENK Partisi üyelerinden parti yönetimine demokratikleşme çağrı

Hollanda Türklerinin yoğun olduğu Denk Partisi sıkıntılı dönemde. Bu sıkıntı tabanada yansımakta. Olanlardan rahatsız olan Denk Partisi üyeleri yönetimin istifasını istiyorlar. Süleyman Koyuncu imzasıyla şu çağrı yapılmakt:

Saygıdeğer DENK partisi üyelerine çağrı

Kuruluşundan çok kısa bir süre sonra mensubu olduğum ve birçok kademesinde görev aldığım partimiz zor günlerden geçiyor. Bu duruma son vermenin zamanı artık gelmiştir.

Parti kadrolarının ilk yıllarındaki tecrübesizliği artık geride kaldı. Bundan dolayı, teşkilatları, üyeleri ve en önemlisi halkımızı her zamankinden daha iyi dinlemeliyiz ve çağrılarına kesinlikle karşılık vermeliyiz. Zira DENK birkaç kişiden değil, partiye gönül vermiş yüzbinlerden oluşmakta. Toplum desteği olmadan bir yere ulaşmak asla mümkün değil.

Son günlerde yaşadığımız olaylarla parti adeta bir çıkmaza girmiştir. Bu durumdan bir an evvel kurtulmak adına üyeler olarak sorumluluk alarak bir eylem planı oluşturduk.

Planın üç ayağı var

- Parti içerisinde desteğini yitirmiş yönetimin istifa etmesi ve kendilerine sarf etmiş oldukları emekler için teşekkür edilmesi.

- Yapılacak kongrede adil bir seçimle en fazla oyu alan kişilerin görevlendirilmesi.

- Hızla parti içi demokrasinin sağlanması.

Eylem planı bir manifesto şeklinde sayfamızda yer almakta ve şimdiden büyük ilgi görmekte. Hedefimiz partinin kamplara bölünmesini engellemek ve bir an evvel asıl gündemimize dönmek. Hollanda'da yaşayan vatandaşlar olarak DENK partisine bu günlerde her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Sizde DENK'e üye iseniz alttaki linkten manifestoya destek verebilirsiniz.

https://manifest.thewiseminds.nl/

İMZANIZI ATIN!

 

[Editör Notu: DENK partisini Tunahan Kuzu'nun önderliğindeki parti teşkilatının desteğiyle demokratikleşme mücadelesi sürürken bu kutlu mücadeleye zarar veren bir girişim dikkat çekmiştir. Bu manifesto geniş destek görmeye devam ederken Amsterdam da bir dönem 'koordinatörlük' görevi yaparak, kişisel çıkar ilişkileriyle dikkat çekerek görevini yanlışa kullanarak başarısızlıklarla anılan Selçuk Öztürk'ün de emir eri konumundaki Süleyman Koyuncu adlı kişinin bu demokratikleşme girişini kötüyü kullanma ve bunun üzerinden kişisel çıkar sağlamaya yönelik hareketleri dikkat çekmiştir. DENK mensuplarının, Süleyman Koyuncu adlı kisinin kendi adını manifestoyla birlikte kimi sosyal medya ortalamalarında girişimin sahibiymiş gibi göstermesi, konuyu istismar etmeye kalması DENK üyelerinin kesinlikle kafasını karıştırmasın. Selçuk Öztürk'e yakınlığıyla bilenen Süleyman Koyuncu'nun bu mücadeleyle ilgisi bulunamamaktadır. Parti'de Öztürk diktatörlüğüne her dönem şu taşıyan ve DENK Amsterdam teşkilatını dağıtan Koyuncu'nun kendine kisisel çıkar ve menfaat payı çıkartmaya yönelik hareketine itibar edilmemiştir. Bu şahsa dikkat edilmesi demokratik mücadelenin sağlıklı yürütülmesi ve davanın esas sahibi olan toplum kesimlerine inmesi açısından önemlidir . Kamuoyuna duyurular.]

banner1
Yorumlar (0)