DENK Partisi'nde kongre yapıldı; Azarkan'ın parti liderliği ve Köse'nin parti Başkanlığı onaylandı

Başkent Amsterdam'da bugün (26/9/2020) gerçekleşen DENK Partisi Kongresinde önemli kararlar alındı. Kısa süre önce parti liderliğine getirilen Fas kökenli Farid Azarkan'ın parti liderliği için oy çoğunluğu ile onaylandı.

27.09.2020, 07:14 Haberler
DENK Partisi'nde kongre yapıldı; Azarkan'ın parti liderliği ve Köse'nin parti Başkanlığı onaylandı
Başkent Amsterdam'da bugün (26/9/2020) gerçekleşen DENK Partisi Kongresinde önemli kararlar alındı. Kısa süre önce parti liderliğine getirilen Fas kökenli Farid Azarkan'ın parti liderliği için oy çoğunluğu ile onaylandı. DENK Partisi'ni önümüzdeki yıl Hollanda'da yapılacak olan genel seçimlere Azarkan taşıyacak ve DENK Partisi'nin aday listesinin ilk sırasında yer alacak.

 

Hollanda Postası'na göre, kongreye katılmak için 150 kişinin başvuru yaptığı kongreye, koronavirüsün 1,5 metre kuralı nedeniyle 94 kişi katıldı. Azarkan yaptığı açıklamada, tüm üyelere teşekkür edip "2021 genel seçimlerimizde hedefimiz 6 sandalye" ifadelerini kullanarak seçim için koları şimdiden sıvadı.

 

Diğer taraftan 2021 genel seçimlerinde aday olmayacağını kısa süre açıklayan parti kurucularından başarılı siyaseti milletvekili Tunahan Kuzu'yu ikna çapaları devam ediyor.

 

''Tunahan Kuzu yok ise DENK Partisi'ne oy vermeyiz'' diyen DENK Partisi seçmenleri ise Tunahan Kuzu'nun siyasete devam etmesini istiyor.

 

Parti kongresinde yapılan seçimde, geçici olarak Parti Başkanlığı koltuğuna oturan Metin Çelik'ten boşalan koltuğa ise, Hollanda Türk Hukukçular Birliği Başkanı, ülkenin başarılı Türk kökenli avukatı Ejder Köse oturdu.

 
banner1
Yorumlar (2)
VİDEO | Denk lideri Farid Azarkan, Denk Başkanı Ejder Köse oldu - Yeni Nesil Medya - Eşref Kerküklü 4 ay önce
[…] DENK Partisi’nde kongre yapıldı; Azarkan’ın parti liderliği ve Köse’nin parti… […]
Tunahan Kuzu, "önümüzde yapacak çok iş var" dedi ve siyasete devam siyali verdi - Yeni Nesil Medya - Eşref Kerküklü 4 ay önce
[…] kimdir?  Sefa Yürükel: Azerbaycan’ın savunması dünyada meşru bir haktır DENK Partisi’nde kongre yapıldı; Azarkan’ın parti liderliği ve Köse’nin p… Bekir Eraslan tarafından öldürülen Hümeyra Öz ile ilgili yeni gelişme […]