DENK'de Tunahan Kuzu, Farid Azarkan ve Selçuk Öztürk uzlaşması

Hollanda DENK Partisi basın sözcülüğü tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Farid Azarkan, Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk geçtiğimiz günlerde DENK’in geleceğine ilişkin yapıcı görüşmelerde bulundular.

18.05.2020, 01:09 Haberler
DENK'de Tunahan Kuzu, Farid Azarkan ve Selçuk Öztürk uzlaşması

Hollanda DENK Partisi basın sözcülüğü tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Farid Azarkan, Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk geçtiğimiz günlerde DENK’in geleceğine ilişkin yapıcı görüşmelerde bulundular. Önümüzdeki haftalarda da görüşmeler sürdürülecektir" denildi.

Işte o açıklama:

"Farid Azarkan, Tunahan Kuzu ve Selçuk Öztürk geçtiğimiz günlerde DENK’in geleceğine ilişkin yapıcı görüşmelerde bulundular. Önümüzdeki haftalarda da görüşmeler sürdürülecektir. Bu süre zarfında DENK Partisi’nin geleceğine yönelik aşağıda belirtilen maddeler üzerinde anlaşmaya varılmıştır:

Zuid-Holland Eyalet Meclis Üyesi Metin Çelik yönetiminde oluşturulacak komisyon, 6 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Kurul’un sorumluluğunu üstlenecektir.

Yönetim Kurulu, Genel Kurul tarihine kadar sadece zaruri olan yetkilerini kullanacaktır.

Farid Azarkan ve Tunahan Kuzu Parti Yönetimi’nin bu kararını desteklemektedirler.

Koronavirüs salgını sebebiyle bu sene Genel Kurul farklı bir biçimde gerçekleştirilecektir. Şuanki yasal kısıtlamalar doğrultusunda Genel Kurul, fiziki olarak 30 üyeyi geçmemesi şartıyla, ileriki tarihte belirlenecek bir mekanda gerçekleştirilecektir. Fiziki toplantıya katılamayan bütün üyeler komisyon tarafından oluşturulacak dijital ortamda katılım sağlayabileceklerdir. Genel Kurul, noter ve avukat gözetiminde gerçekleşecektir.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalar ve davranışlar DENK içerisindeki karşılıklı ilişkileri etkilemiştir.

Bu süreçte payı olanlar üzüntülerini dile getirmişlerdir ve bu vesileyle geçmişi geride bırakıp partinin geleceğine yöneleceklerine dair iradelerini belirtmişlerdir."

Ayrıca, milletvekili Selçuk Öztürk'e yakınlığı ile bilinen Ayhan Tonca, DENK'teki uzlaşmadan 7 saat önce Hollanda medyasına açıklama yapmış ve milletvekili Tunahan Kuzu'ya karşı çok ağır ifadeler kullanmıştı.

banner1
Yorumlar (0)