Dr. Hicran Kazancı sessizliğini bozdu çok sert sözlerle İTC yönetimine yüklendi

Irak Türkmen Cephesi (İTC) Yürütme Kurulu ve İdari Heyet Üyesi Dr. Hicran Kazancı, 'Türkmen Akıncıları' adlı bir wharsapp grubuna katılarak ordaki insanların sorularını yanıtladı.

08.09.2020, 23:09 Haberler
Dr. Hicran Kazancı sessizliğini bozdu çok sert sözlerle İTC yönetimine yüklendi

Irak Türkmen Cephesi (İTC) Yürütme Kurulu ve İdari Heyet Üyesi Dr. Hicran Kazancı, 'Türkmen Akıncıları' adlı bir wharsapp grubuna katılarak ordaki insanların sorularını yanıtladı. Kazancı, gelen sorular üzerine İTC'nün mevcut yönetimine karşı sert ifadelere yer verdi.

Dr. Hicran Kazancı, gelen bir soru üzere, "Suriye muhabaratına Türkmenleri satanlar, hain, şerefsiz, alçak ve ahlaksızdırlar" dedi. Ve ekledi, "200 dolar ev kirası ödeyemeyenler nasıl oldu da şimdi 36 milyon dolar sahibidirler" diye konuştu.

 

Irak Türkmen Cephesi (İTC) Yürütme Kurulu ve İdari Heyet Üyesi Dr. Hicran Kazancı'nın konuşmasının satır başları:

 

"Irak Türkmen Cephesi (İTC) eleştirdiğime dair bir takim iddia da bulunanlar var. Bu doğru değil ben İTC'yi değil mevcut yönetimi eleştirdim, ben asla ve asla İTC'yi kurum olarak eleştirmedim. Çünkü İTC Türkmenlerin bağrından çıkan bir kurumdur, 25 yılımı İTC'ye verdim ve hala Yürütme Kurulu ve İdari Heyet Üyesiyim. İTC'yi yönetenler farklı kulvarlara sürdüler, kimse çıkıp bizi İTC'yi eleştirmekle suçlayamaz. Biz, yönetimi eleştiriuoruz, çünkü İTC yalnış yere sürüklenmeye çalışılıyor. Dediklerimize de bir şerefli çıkıp yanıt versin bizde ey vallah diyelim ona."

 
"Ben görevimin başındaydım. 4 ay orda kaldım (Irak - Türkmeneli) beni arıyor şirket (İTC güvenlik birimi) Erşat Salihi diyor ki, 'bürolara girmeniz yasak' bende dedim ki oğlum siz mafiya mısınız? Siz milyon dolar alıyorsunuz Türkmenleri korumak için, yoksa ITC içinde mafiyetik yapı kurmak için mi? Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayis'ta Türkiye'ye geri döndüm ben 5 ay boyunca Irak - Türkmeneli'deydim. Bağdat'a gittim, herkesle görüştüm. Ama Erşat Salihi, izin vermiyor her tarafa telefon açıyor ve Hicran Kazancı'yı İTC bürolarına girmesine izin vermeyin. Ben bunları gündeme getirmek istemem bunlar küçük konulardır. Bana bunlar yapılıyor ki ben hala İTC Yürütme Kurulu ve İdari Heyet Üyesiyim. Benim üyeliğimi de kurultay olmadan  görevden alamazlar, İTC tüzüğü bunu net olarak belirtiyor. Koronavirüs'ün getirdiği sıkıntılar bitse ben tekrar geri dönerim ve farklı adımlar atılır, farklı şeyler yapılır."

 
"Hainler devletin parasını çalanlardır, o şerefsizler ihanet etmişlerdir. Gizli servis yabancıların, Suriye muhabaratın kucağında oturanlardır. Halep'te, muhabarata Türkmenleri satanlardır. Ve onu destekleyen haindir, şerefsizdir, ahlaksızdır ve iki yüzlüdür. Bunların işi bitmiş millet nezdinde, bizim işimiz hiç bir zaman bitmez çünkü biz Türkmençiyiz (Türkmen milliyetçiliği) Türkmen'i yüceltiriz, başkalarını değil. Türkmenler, Kerkük'te anası ağlamış, üçüncü derece azınlığa düşmüş 200 dolar ev kirasını ödeyemeyenler insan bugün 36 milyon doları Ürdün bankasında yatıyor. Bunu savunanlar haini, şerefsizdir bunu herkes iyi bilsin."

 
EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER
banner1
Yorumlar (0)