Dr. Hicran Kazancı'dan, Erşat Salihi'ya gönderme: 10 yıldır hiç birşey yapamadınız; bu millet sizden hesap sorar

Irak Türkmen Cephesi önceki dönem Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama, akıllara Arap medyasına ITC başkanı Erşat Salihi ile ilgili yer alan haberi getirdi.

27.05.2020, 14:09 Haberler
Dr. Hicran Kazancı'dan, Erşat Salihi'ya gönderme: 10 yıldır hiç birşey yapamadınız; bu millet sizden hesap sorar

Irak Türkmen Cephesi önceki dönem Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama, akıllara Arap medyasına ITC başkanı Erşat Salihi ile ilgili yer alan haberi getirdi. Dr. Hicran Kazancı, yaptığı açıklamada, "10 yıllarca davaya emek verenin emeğini çalarak her şeyi kendine mal etmektedir" sözlerine yer verdi.

Kazancı, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Kerkük merkezli Türkmeneli Bölgemizde, FETÖ, PKK ve DAİŞ iltisaklı işbirlikçi bazı siyasetçilerin sayesinde Türkmen Milletimiz, etki, yetki ve elde ettikleri kazanımları birer bire kayıp etmektedir.

Pennsylvania sevicisi haham tarafından oluşturulan ve Şehit Necdet Koçak’ın idamı ile ihanet işlerine başlayan ekip tarafından yetiştirilen figür, söz konusu Türkmeneli’ndeki kayıpları süsle örtmek için, filim çevirmektedir. Davaya hiçbir getirisi olmayan, boş bir kubbede hoş bir seda olarak kendine geri dönen ses misali safsata ile dolu olan çevirdiği filimde, 10 yıllarca davaya emek verenin emeğini çalarak her şeyi kendine mal etmektedir. Gerçi, Kerkük Meslek liseyi tamamlamadan fakülte diplomasına haiz olana emek ve alın terinin ne olduğunu anlatmak çok zor.

Güneş balçıkla sıvanmaz, hiçbir hakikat gizli kalmaz. Yaptığınız makyajlar ile gerçek yüzünüzün saklama zamanı çoktan geçmiştir. Şerefli Türkmen Milleti her şeyin farkındadır."

2010 yılında Irak Türkmen Cephesi (ITC) başına getirilen Kerkük milletvekili Erşat Salihi ile ilgili Arap medyası gizli iş birliği için de olduğuna  yer vermişti. Salihi, bu açıklamalar karşısında sessiz kalmıştı.

Arap medyasında yer alan o haber:

https://www.esrefkerkuklu.com/kerkuk-ersat-salihi-tarafindan-araplastiriliyor-mu/

banner1
Yorumlar (0)