Ermenistan destekçisi Oscar Elsenburg'tan, Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu'ya küfür ve tehdit

Hollanda'da Oscar Elsenburg adlı bir kişi, Karabağ'ın Ermenistan topraklarına ait olduğunu ileri sürerek, Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu'ya ağır küfür ve tehditler savurdu.   Kuzu, geçtiğimiz günlerde Hollanda Temsilciler Meclisinde Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğu ve 28 yıldır Ermenistan tarafından işgal edilen toprağı terk etmelidir şeklindeki konuşması Hollanda'da günlerce tartışılmıştı.

14.10.2020, 21:11 Haberler
Ermenistan destekçisi Oscar Elsenburg'tan, Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu'ya küfür ve tehdit
Hollanda'da Oscar Elsenburg adlı bir kişi, Karabağ'ın Ermenistan topraklarına ait olduğunu ileri sürerek, Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu'ya ağır küfür ve tehditler savurdu.

 

Kuzu, geçtiğimiz günlerde Hollanda Temsilciler Meclisinde Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğu ve 28 yıldır Ermenistan tarafından işgal edilen toprağı terk etmelidir şeklindeki konuşması Hollanda'da günlerce tartışılmıştı. Tunahan Kuzu'nun meclisteki konuşması Hollanda'daki Türkler ve Azerbaycan Türkleri tarafından büyük bir saygı ile karşılanırken, Ermenistan destekçileri tarafından sert bir dille eleştirilmişti.

 

Ermeniler tarafından yalnış bilgiler ile manüple edilen Oscar Elsenburg adlı bir Hollandalı, Facebook mesenger üzerinden Tunahan Kuzu'ya karşı ağır küfür ve tehdit etmişti. Milletvekili Kuzu yapılan küfür ve tehdidi sosyal medya sayfası üzerinden paylaştı ve şu açıklamalarda bulundu:

 
"Oscar seviyesine düşmeyin. Oscar, Ermenistan'ın haklı olduğunu düşünüyor. Oscar uluslararası hukuktan pek memnun değil. Çünkü, uluslararası hukuka göre, Azerbaycan haklı. Oscar, bu yüzden kızgın, hem de çok kızgın. Oscar kızınca küfür etmeye başlıyor, buna bir şey yapamayız. Zavallı Oscar."

 

Tunahan Kuzu kimdir?

 

Tunuhan Kuzu Kocaeli Kandıralı bir ailenin çocuğu olarak 1981 yılında dünyaya geldi. Ailesi 1978 yılında Hollanda’ya işçi olarak göç etti.

 

Üniversite eğitimini Roterdam Erasmus Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü’nü okudu ve burdan mezun oldu.

 

2008 ve 2012 yılları arasında Rotterdam İşçi Partisi'nin Temsilciler Meclisi üyesi oldu.

 

2014 yılında İşçi Partisi ile fikir uyuşmazlığı yaşadı, uyum politikasına karşı çıktığı için partiden ayrıldı.

 

Daha sonra DENK partisini Türk kökenli başka bir milletvekili ile kurdu ve partisi üzerinden yeniden meclise girdi.

 

2016'da Fransa’da meydana gelen bir patlamada çok sayıda insan hayatını kayıbetti. patlamanın ardından saygı duruşunda duran ama Ankara'da meydana gelen büyük bir patlamada ölen insanlar için saygı duruşunda durulması için Temsilciler Meclisinde herkesi bir dakıkalık saygı duruşuna davet etti. Kuzu'nun teklifi red edilince tek başına bir dakıkalık saygı duruşunda bulundu.

 

Muhalif tavrını adaletten yana sergileyen Tunuhan Kuzu, İsrail Başbakanı Netanyahu ile selamlaşma esnasında elini sıkmamıştı ve selamlaşmayı red etmişti.

 

Alternatif fikirlere ve azınlık politikalarına önem veren karizmatik lider Tunahan Kuzu, adaletten yana olan söylem ve eylemleri ile Hollanda'daki gençliğin dikkatini çekiyor, desteğini alıyor. Kuzu evli ve iki çocuk babası.

 
EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER

Tunahan Kuzu'ya yapılan Hollandaca tehdit ve küfür yazışması.

 

  
banner1
Yorumlar (0)