FETÖ'yü 4'e bölen büyük kavga! Fethullah Gülen'e şok: Hesap ver

Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ / PYD) içindeki çatlak büyüyor 15 Temmuz kanlı başarısız FETÖ darbesi girişiminin ardından ortaya çıktı. Başarısız olmasının ardından TSK, yargı, polis, bürokrasi içindeki kripto örgüt mensupları deşifre olmaya başladıkça bu çatlak daha da büyüdü ve ilk kavga örgütün tepe noktasına ulaştı.

28.07.2020, 18:07 Haberler
FETÖ'yü 4'e bölen büyük kavga! Fethullah Gülen'e şok: Hesap ver

Fethullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ / PYD) içindeki çatlak büyüyor 15 Temmuz kanlı başarısız FETÖ darbesi girişiminin ardından ortaya çıktı. Başarısız olmasının ardından TSK, yargı, polis, bürokrasi içindeki kripto örgüt mensupları deşifre olmaya başladıkça bu çatlak daha da büyüdü ve ilk kavga örgütün tepe noktasına ulaştı.

İÇ SAVAŞ 4'E BÖLDÜ


FETÖ’de yaklaşık bir yıldır süren ‘iç savaş’ sonrası ortaya 4 parça FETÖ çıktı:

1- Halen Fetullah Gülen’in yanındaki grup.

2- Mustafa Özcan’ın başını çektiği grup.

3- Son günlerde ‘sahte delil itirafları’yla gündeme gelen Sevgi Akarçeşme ve Bülent Keneş gibi isimlerin yer aldığı grup.

4- Daha çok tabandakilerin elebaşlarına isyanını yansıtan Münferit Fikir Platformu adlı internet sitesinin çatısı altında toplanan grup.

MUSTAFA ÖZCAN, FETHULLAH GÜLEN'E BAYRAK AÇTI


Örgütün 2. adamı olan ve mali yapıyı elinde bulunduran Mustafa Özcan, Fetullah Gülen’e bayrak açtı. Örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in yanında Pensilvanya’daki çiftliği yöneten Cevdet Türkyolu, kapatılan örgüt yayın bülteni 'Zaman' adlı gazetenin eski genel müdürü Recep Uzunallı, örgütün şûrasından Barbaros Kocakurt, Yusuf Bekmezci ve siyasiler sorumlusu İlhan İşbilen, Suat Yıldırım, Mehmet Durakoğlu, Mehmet Ali Şengül, Hamidullah Bayram Öztürk, Mehmet Al Şengül yer aldı.

Gülen'e karşı Mustafa Özcan’ın yanında yer alan örgütün yargı imamı Ahmet Kara, Asya sorumlusu Muammer Türkyılmaz, Harun Tokak, Ahmet Kırmiç, Bayram Murat, Menderes Demirci, Şeref Zekai Kolak, Süleyman Sargın gibi isimler sıralandı. Örgüt içi savaş artık iyiden iyiye kendini gösteriyor.

Aranan FETÖ firarisi Mustafa Özcan.

GÜLEN’E: HESAP VERİN


Örgütün tepe noktasında başlayan savaş tabana da yayıldı. ‘münferit.net’ (Münferit Fikir Platformu) adı verilen internet sitesinde örgütü eleştiren yazılar yayınlanmaya başladı. Bunlardan en çarpıcısı ise 2020 Temmuz’da Ahmet Said imzasıyla yayınlanan ‘Fetullah Gülen’e Açık Mektup’tu. Gülen’i açık bir şekilde suçlayan yazı şöyle bitiyordu:
"Lütfen bir an önce Türkiye’ye dönüp halkın önünde hesap verin. Sizin ve cemaatinizin hatalarını artık kimselere ödetmeyin."

Görünür hale gelen savaşın bir de görünmeyen tarafı var, örgütün yayın organı eski 'Today’s Zaman' adlı gazetenin kurucu genel yayın yönetmeni Bülent Keneş’in örgüt içinde “Yeni bir hizmet hareketi mümkün mü?” sorusunu tartışmaya açmış, bunu da raporlaştırmıştı. Firari FETÖ’cü Bülent Keneş, raporda şu ifadelere yer vermişti:
"Hizmet Hareketi, her şeyi sil baştan yeniden ele almasını gerektiren kaçınılmaz bir sürecin eşiğine gelmiş bulunuyor."

FETÖ firarisi Bülent Keneş

GRUP KİMLERDEN OLUŞUYOR


İç savaş sonrası 4'e bölünen FETÖ'nün ilk halkası, Gülen'e bağlı kalan halkadır. Buna göre ilk halka halen Gülen’in arkasında yoluna devam edenler. İkinci halka Mustafa Özcan’ın başını çektiği grup. Üçüncü halka Bülent Keneş ve Sevgi Akarçeşme gibi isimlerin yer aldığı reformist grup. Dördüncü halka ise daha çok tabandakilerin isyanını yansıtan Münferit Fikir Platformu çatısı altında toplanan grup.

FETÖ'cü firari Sevgi Akarçeşme.

'K' OLARAK KODLANAN KİŞİLER


FETÖ'cü Bülent Keneş’in 91 sayfalık raporuna, örgüt içinden, isimlerini “K” olarak kodlayan kişilerin eleştirileri de yansımıştı:
- “Büyük bir amaç’ uğruna ‘küçük yanlışlar’, ‘hak ve hukuk ihlalleri’ çoğunlukla görmezden gelindi.”

- “Hizmet Hareketi, mesela Türkmenistan’da faaliyetlerini sürdürebilmek amacıyla bir diktatörle çalışmaya devam ettiği esnada, Norveç’te demokrasi havariliği yapabiliyor.”

- “Bazen bu hedeflere ulaşmak için, gizlilik içerisinde ahlaken hiç de kabul edilemeyecek bazı yöntemler kullanıldığı oluyor.”

- “Kendi katılımcılarına merkezi yapının memurları gibi muamele edilmektedir.”

- “Bazı kurumlar gerçek hedeflerle değil, gizli hedeflerle oluşturuldu.”

ÖNCE İTİRAF SONRA İHBAR


Firari FETÖ’cü gazeteci Ahmet Dönmez’in “Üniversite sınav soruları çalındı” açıklamalarının ardından da eski Today’s Zaman adlı gazete yayın yönetmeni FETÖ'cü Sevgi Akarçeşme’nin, “Ergenekon, Balyoz gibi davalarda sahte delil yerleştirilmiş, sınav soruları çalınmış” itirafı geldi.

Örgüt üyelerinin iç savaşta birbirlerini ihbar ettikleri, 23 Ekim 2019’da Gülen’e muhalif Mustafa Özcan’ın kızı Zehra Bozkurt’un İzmir’de yakalanması, 2 gün sonra 25 Ekim 2019’da Fetullah Gülen’in yeğeni Zeynep Gülen’in İstanbul’da yakalanması bu kapsamda ortaya çıkıyor. FETÖ'deki bölünme hangi ihbar ve itiraflara yol açacağı hangi tarafın yakınları daha yakalanacağı gelecek süreçte iyiden iyiye kendisini göstercek.

Kaynak: Esrefkerkuklu.com
banner1
Yorumlar (0)