Hollanda Adalet Bakanı Ferdinand Grapperhaus, koronavirüs salgınına karşı getirilen önlemlere uymadığı için para cezası aldı

Hollanda'da günlerdir "örnek alınan kişi" olarak tartışılan ve halk tarafından istifası istenen Hollanda Adalet Bakanı Grapperhaus sonunda 390 euro para cezasına çarpıtıldı.   Savcılık yaptığı yazılı açıklamada, Bakan'ın koronavirüs kurallarına uyulmasında "örnek alınan kişi" konumunda olduğuna işaret edilerek, sosyal mesafe kuralının  ihlal ettiğini vurguladı.

19.09.2020, 11:28 Haberler
Hollanda Adalet Bakanı Ferdinand Grapperhaus, koronavirüs salgınına karşı getirilen önlemlere uymadığı için para cezası aldı

Hollanda'da günlerdir "örnek alınan kişi" olarak tartışılan ve halk tarafından istifası istenen Hollanda Adalet Bakanı Grapperhaus sonunda 390 euro para cezasına çarpıtıldı.

 

Savcılık yaptığı yazılı açıklamada, Bakan'ın koronavirüs kurallarına uyulmasında "örnek alınan kişi" konumunda olduğuna işaret edilerek, sosyal mesafe kuralının  ihlal ettiğini vurguladı. Verilen para cezasının uyulması gereken kuralların ciddiyetine ve inandırıcılığına hizmet ettiğini savundu.

 

Hollanda Adalet Bakanı Ferdinand Grapperhaus, 22 Ağustos 2020 tarihinde kendisine yakın bir ailenin düğününde bulunan konuklar ile çok yakın mesafede olan resimler ve kısa videolar sosyal medyaya yansımıştı.

 

Hollanda Adalet Bakanı Ferdinand Grapperhaus'i zora sokan ve para cezası almasına neden olan o görüntülerden bir kare.

  

EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER | SÖYLEŞİ
banner1
Yorumlar (0)