Hollanda, Afganistan'daki Afgan işbirlikçilerini sattı! Haber vermeden ülkeyi terk etti

FETÖ, PYD/PKK gibi ucu okyanus ötesine dayanan terör örgütleriyle senkronize gazeteciliği ile adı tartışılan ve bir dönem FETÖ'cü kara propaganda unsuru gibi çalışan, firari Amberin Zaman, İsveç ve Hollanda elçilik personelinin Afgan çalışanların telefonlarına dahi cevap vermeden Kabil'den kaçtığını görünce şaşkınlığını gizleyemeyen bir paylaşım yaptı. 

18.08.2021, 20:15 Haberler
Hollanda, Afganistan'daki Afgan işbirlikçilerini sattı! Haber vermeden ülkeyi terk etti

Kamuoyunda eşinin CIA ajanı olduğu bilinen ve ABD ile derin ilişkileri olan FETÖ’cü Zaman'ın açıklamasına ibretlik yorum gazeteci Nedim Şener'den geldi. Şener, "ABD'lilere güvenen işbirlikçilerin sonu kaypakça ortada bırakılmaktır" diye yazdı.

Takvim gazetesinde yer alan habere göre, Avrupalı NATO unsurlarından İsveç ve Hollanda'nın elçilik görevlileri, geçtiğimiz gün büyükelçiliklerini hızla boşaltırken Afgan personellerine haber bile vermeden Afganistan'ın başkenti Kabil'den kaçar ayrıldığı ortaya çıktı.

FETÖ'CÜ AMBERİN ZAMAN BİLE İSYAN ETTİ
Adı CIA'ye çalıştığı iddiasıyla da gündeme Amerikalı diplomat Joseph Pennington ile evli olan ve FETÖ'den PKK'ya uzantıları okyanus ötesindeki terör örgütleriyle bağı ile de tartışılan sözde ‘gazeteci’ Amberin Zaman Twitter hesabından, "Kabil'deki İsveç ve Hollanda elçilik görevlileri Afgan çalışanlarının telefonlarına dahi cevap vermeden kaypakça veda etmeden kaçmış." şeklinde paylaşım yaptı.

NATO'CULAR AFGAN PERSONELİ SATTI
Zaman adlı FETÖ’cünün kaynak olarak gösterdiği yabancı gazeteci Jan-Albert Hootsen Hollanda merkezli NRC'nin haberini paylaşarak, "Kabil'deki Hollanda büyükelçiliğinin Afgan çalışanları pazar günü ofise geldiklerinde, Hollandalıların kendilerine hiçbir şey söylemeden ayrıldığını görünce şaşkına döndüler. Sadece gittiler" diye yazdı.

ABD UŞAKLARININ KADERİ UÇAĞIN SON TEKERLEĞİ...
Hürriyet Gazetesi yazarı gazeteci Nedim Şener de Zaman'ın tweetini alıntılayarak, "Avrupalılara ve Amerikalılara güvenip; onların tetikçiliğini yapanların akıbeti ya kalkan son uçağın tekerleğine sarılmak, ya da aradığında telefonlarının bile açılmaması ve kaypakça ortada bırakılmaktır" ifadelerini kullandı.

TALİBAN AFGANİSTAN'A NASIL HAKİM OLDU?
Taliban, Trump yönetimindeki ABD ile 29 Şubat 2020'de imzaladığı barış anlaşması sonrası Katar'ın başkenti Doha'da Afgan hükümetiyle de müzakere gerçekleştirmişti. ABD anlaşma sonrası askerlerini peyder pey çekmeye başlamıştı. Taliban müzakere sürecinde hazirandan bu yana şiddetli saldırılarla Afganistan'da birçok ilçeyi, son bir ayda da vilayet merkezlerini hızla ele geçirdi. Başkent Kabil'i kuşatan Taliban, 15 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin ülkeden kaçmasının ardından kenti çatışmasız şekilde kontrolüne aldı.

AMBERİN ZAMAN CİA AJANI İLE EVLİ
FETÖ'nün yayın organlarında da çalışan Zaman, 2004 yılından beri Amerikalı diplomat Joseph Pennington ile evli. Çiftin çocuğu yok. Amberin Zaman, eşinin görevi nedeniyle bir dönem Ermenistan'ın başkenti Erivan'da yaşadığı biliniyor.

banner79
Yorumlar (0)