Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'a ölüm tehdidi yargıda bitti

Hollanda'nın Tilburg kentinde yaşayan bir vatandaş, sosyal medya Twitter sayfası üzerinden Başbakan Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'u ölümle tehdit ettiği gerekçesi ile 750 euro para cezasına çarpıtıldığı öğrenildi.   Dion van B.

10.09.2020, 22:05 Haberler
Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'a ölüm tehdidi yargıda bitti
Hollanda'nın Tilburg kentinde yaşayan bir vatandaş, sosyal medya Twitter sayfası üzerinden Başbakan Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge'u ölümle tehdit ettiği gerekçesi ile 750 euro para cezasına çarpıtıldığı öğrenildi.

 

Dion van B. (55) olduğu belirtilen bir kişi, mahkeme kararı ile hem Başbakan'dan hem de Sağlık Bakanın'dan mektub yazarak özür dilyecek.

 
"BAŞBAKAN VE SAĞLIK BAKANINA KURŞUN SIKMA ZAMANI"

B., sosyal medyada yaptığı tehdit dolu yazısında şu açıklamalara yer verdi:

 
"MKE berbat bir duruma gidiyor, bütün kabineye, başbakana (Mark Rutte) ve sağlık bakanına (Hugo de Jonge) bir kurşun sıkmanın sırası geldi."

 

B.'nin avukatı, fikir özgürlüğü olduğunu ileri sürerken, B., "bunları söylememeliydim" diyerek sözlerinin ciddiyetini kabullendi. Savcının, B.'nin yazdıklarının içinde bomba ikonlarının kullanılmış olduğunu belirterek bunun tam anlamı ile bir tehdit olduğunu savundu.

 

Mahkemede, Dion van B.'nin kullanmış olduğu sözlerin kesin olarak tehdit olduğu kabullenildi ve 1.500 euro para cezası artı bir ay hapis istendi. Ancak, 750 euro para cezası ile kararlaştırıldı.

 
EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER

 banner1
Yorumlar (2)
Hollanda'da aile faciası! Heerde bir kişi ölü bulundu oğlu ise gözaltına alındı - Yeni Nesil Medya - Eşref Kerküklü 5 ay önce
[…] Kaldırıyor VİDEO | Başkent Amsterdam da polise saldırı; silah sesleri duyuldu Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge’a ölüm tehdidi yargıd… Hollanda’da Türk düğününde bıçaklı kavga çıktı; Kavgaya karışanlarda […]
Hollanda Yasağı Kaldırıyor - Yeni Nesil Medya - Eşref Kerküklü 5 ay önce
[…] Haberler VİDEO | Başkent Amsterdam da polise saldırı; silah sesleri duyuldu Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge’a ölüm tehdidi yargıd… Hollanda’da Türk düğününde bıçaklı kavga çıktı; Kavgaya karışanlarda […]