Hollanda'daki Life24, İbrahim Karaman ve Nufel Yavuz (Yavuz Nufel) gerçekten kimdir? Perde arkasındaki gerçek nedir?

YORUM - ANALİZ | EŞREF KERKÜKLÜ Hollanda'da 'gazeteci' kisvesi ile ortalıkta dolaşan Nufel Yavuz (Yavuz Nufel olarak bilinen) ve sözde 'gazeteci' İbrahim Karaman kimdirler ve Hollanda'da youtube üzerinden yayın yapan 'Life24' adlı kanalı perde arkasındaki gerçek nedir? Nerden besleniyor(lar)? Cesur çıkışları ve önemli özel haberler yaparak dikkat çeken gazeteci Eşref Kerküklü, 'Life24' youtube kanalı, İbrahim Karaman ve Nufel Yavuz'ın gerçeklerini görsel bir açıklama ile anlattı. Gazeteci Eşref Kerküklü yaptığı görsel açıklamada şu ifadelere yer verdi: SÖZDE GAZETECİ İBRAHİM KARAMAN NEDEN 'GÜLEN'İ' ELEŞTİREMİYOR? "Sözde 'gazeteci' İbrahim Karaman ve Nufel Yavuz, sağda-solda, 'Eşref Kerküklü'nün gerçek adını öğrendik' diyerek sanki saklı olan bir adı ortaya çıkardılar.

08.07.2020, 15:12 Haberler
Hollanda'daki Life24, İbrahim Karaman ve Nufel Yavuz (Yavuz Nufel) gerçekten kimdir? Perde arkasındaki gerçek nedir?

YORUM - ANALİZ | EŞREF KERKÜKLÜ

Hollanda'da 'gazeteci' kisvesi ile ortalıkta dolaşan Nufel Yavuz (Yavuz Nufel olarak bilinen) ve sözde 'gazeteci' İbrahim Karaman kimdirler ve Hollanda'da youtube üzerinden yayın yapan 'Life24' adlı kanalı perde arkasındaki gerçek nedir? Nerden besleniyor(lar)? Cesur çıkışları ve önemli özel haberler yaparak dikkat çeken gazeteci Eşref Kerküklü, 'Life24' youtube kanalı, İbrahim Karaman ve Nufel Yavuz'ın gerçeklerini görsel bir açıklama ile anlattı.

Gazeteci Eşref Kerküklü yaptığı görsel açıklamada şu ifadelere yer verdi:

SÖZDE GAZETECİ İBRAHİM KARAMAN NEDEN 'GÜLEN'İ' ELEŞTİREMİYOR?


"Sözde 'gazeteci' İbrahim Karaman ve Nufel Yavuz, sağda-solda, 'Eşref Kerküklü'nün gerçek adını öğrendik' diyerek sanki saklı olan bir adı ortaya çıkardılar. Oysa benim pasportaki adım yıllardır, avrupaturkgazetesi.com ve esrefkerkuklu.com'da yer alıyor hemde yıllardır. Bu iki kaynağa bakıldığı zaman hemen ortaya çıkacaktır. Nufel Yavuz, yıllarca Hollanda sistemini yanıltmak için soy adını kendi adı gibi, kendi adını da soy adı gibi kullandı ve bugüne kadar bunu gizledi. Neden hiç bir yerde bu olaydan bahis edilmiyor? Hollanda Türk toplumu Şaban Dişli'nin Hollanda'ya büyükelçi olmasından son derece rahatsız ve bu herkesce biliniyor ve konuşuluyor neden İbrahim Karaman bu konuları yazamıyor? Neden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kararının burda tartışma konusu olduğunu yazamıyor?

Ben, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Cumhur İttifakı'na karşı ve ya muhalif değilim. CHP, HDP, İP ve diğer küçük partiler artı yeni partilere karşı soluksuz bir şeklide Cumhur İttifakı'na destek verilmesi gerektiğini düşünenlerden biriyim. Ama Şaban Dişli kararının da yalnış olduğunu söyliyorum. vicdan, nefsi bastırır. Sizde vicdan olmadığı için ve nefsinizin iti olduğunuz için, gelen ağam giden paşam diyenlerdensiniz ve halkın vicdanında hiç bir yeriniz ve karşılığınız yok.

NUFEL YAVUZ BU SORULARA NE ZAMAN YANIT VERİR?


Kuruluşu on yıllara dayanan Avrupa Türk Gazetesi'nde, benim özgeçmişim yer alıyor ve orda neden Eşref Kerküklü ismini kullandığımı ve pasportaki ismimin ne olduğu yer alıyor. Ortada gizli birşey yok gizlenmek istenen birşey yok. Yıllar sonra, kendi adıma kurduğum sitede de aynı şekilde yer aldı. Peki, Nufel Yavuz'un gerçek adı neden gizli tutuluyor? Neden kitapta, şiirde, herhangi bir yazıda gerçek adına yer verilmiyor? Herkesin aylık belli bir gideri var ve bunun içinde bir gelir olması lazım. Nufel Yavuz, neden aylık geliri ile ilgili şeffaf değil? Aylık geliri nerden? Ankara destekli 'Life24' adlı youtube kanalı üzerinden elde ettiği geliri varsa neden bunu anlatmıyor? Ve ya gönüllü mü çalışıyor? Neden bunlar Hollanda Türk toplumundan gizli tutuluyor?

HOLLANDA'DA YOUTUBE YAYINI YAPAN LİFE24 ANKARA'DAN BESLEDİĞİNİN BELGESİ


Hollanda'da youtube üzerinden yayın yapan 'Life24' adlı şey Ankara'dan fon aldığını Hollanda'da yıllardır gazetecilik yapan cesur insanların açıklamalarına yansıdı. Ankara beslemesi 'life24' izlenmiyor, toplum nezdinde hiç bir karşılığı yok. Fedakâr Türk milletinin vergileri ile ayakta duran Türkiye Cumhuriyeti, Hollanda'ya 'basın-yayın' kapsamında fonladığı kurumları denetlemeli. Hollanda Devleti de, Hollanda Türklerinin haklarını savunmalı ve manipüle olmalarına izin ve geçit vermemeli. Burda bir manipülasyon çalışması söz konusu.

FATURA SAHTEKARLIĞI YAPAN KİŞİ; İBRAHİM KARAMAN VE NUFEL YAVUZ'UN CAN DOSTU


Yine bu kişilere yakın olan başka bir sözde 'gazeteci' yıllarca Hollanda'da vergi dolandırıcılığı yaptı. Avrupa İslam Üniversitesi'ne, 300 euro karşılığında 3 bin euro alıyordu. 'Şişirilmiş fatura' dedikleri yöntemi gerçekleştirerek, Hollanda vergi dairesine yıllık 3 bin euro masraf ettiğini gösteriyordu. Bunu da yine Eşref Kerküklü youtube kanalı üzerinden yayına verdik belgeleri ile. Ancak bu kişinin şu an adını vermek doğru değil, bunlar toplumun en sahtekarlarıdırlar.

ÇÜRÜK ELMA EMİN ATEŞ NEDEN SESSİZ?


Hollanda'da yaşayan Emin Ateş adlı bir kişide yine Ankara destekli bir yerde yazılar yazarak bütün gün bunların temiz olduklarını dolaylı olarak ima ediyor. Ve birlikte aynı yerden beslenen bu güruh, bütün gün yazdıkları sözde 'yazılar'la birbirlerinin pisliklerini örtbaz etme çabası içindeler. Hollanda Türk İş Adamları Derneği (HOTİAD) başkanı Hikmet Gürcüoğlu'na yakınlığı ile bilinen Fatma Jale Sağ'ın, Avrupa İslam Üniversitesi'nde etkin olduğu dönemde Almanya'da yaşayan ve 'masterdiploma' almak isteyen insanlara Avrupa İslam Üniversitesi üzerinden 'masterdiploma' vaadi verdi ve para topladı. Ancak Avrupa İslam Üniversitesi'nin 'masterdiploma' verme yetkisinin olmadığı ortaya çıktı. Köşe yazılarında, 'çürük elmaları aramızdan ayırmamız lazım' diyen Emin Ateş adlı kişi, Fatma Jale Sağ'ın diploma dolanı ve Nufel Yavuz'un adını gizlemesi için ne diyecek.?"

banner1
Yorumlar (1)
Hollanda Türk medya Sonhaber.eu Ömer Aşıran, Yavuz Nufel nitelikli dolandırıcılık; İbrahim Karaman.. - Eşref Kerküklü 7 ay önce
[…] adıyla Ömer Aşıran ve Yavuz Nufel nasıl tarihi nitelikli dolandırıcılık yaptılar; ve İbrahim Karaman neyin […]