Hollanda Polisnin vurduğu kişi suçsuz çıktı: Bir ölü bir yaralı

Vlaardingen kentinde ihbar üzere gelen polis ekipleri bir kişinin ağır yaralı olarak buldular. Polis, acilen yaralı şahsı hastaneye yetiştirmesine rağmen ateşli silahla ağır yaralanan Abdul el İssati (26) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

30.12.2020, 18:28 Haberler
Hollanda Polisnin vurduğu kişi suçsuz çıktı: Bir ölü bir yaralı

Vlaardingen kentinde ihbar üzere gelen polis ekipleri bir kişinin ağır yaralı olarak buldular. Polis, acilen yaralı şahsı hastaneye yetiştirmesine rağmen ateşli silahla ağır yaralanan Abdul el İssati (26) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis kurşunu ile vurulan Lennart B ise yaralandı.


 

Geçtiğimiz günlerde Hollanda basınında yer alan habere göre, polis görgü tanıklarının ifadeleri ile yola çıktı ve suçlunun izini aramaya başladı. Polis şüphelendiği bir kişinin peşine düştü, polisin takibini fark edince Lennart B. adlı kişi yakalanmamak için direnmeye ve kaçmaya çalıştı. Polis bu esnada silahla vurarak Lennart B.’yi yaraladı ve hastaneye kaldırdı. İlerleyen saatlerde polisin yaptığı araştırmaya göre vurduğu kişinin suçsuz olduğunu tespit etti.

 

Konu ile ilgili Vlaardingen polisi yaptığı açıklamada, “polisin ateş açması sonucu yaralı olarak hastaneye kaldırılan B.’nin mahsum olduğunu ve işlenen cinayetle bir bağının olmadığını tespit ettik” dedi.

 

Polis kurşunu ile vurulan Lennart B. hakkında yürülükte olan cinayet davasından beraat etti ve şimdi de polise dava açmaya hazırlanıyor. Hollanda medyasında yer alan habere göre, polis tarafından kaç kez kurşunlandığı ve neresinden vurulduğu bilgisine yer verilmedi. B. kaldığı hastaneden taburcu olduğu da gelen bilgiler arasında.

 

Aşağıdaki haberi okumak için resime tıklayınız: 
EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER
banner1
Yorumlar (0)