Hollanda şirketi 5 bin kişiyi işten çıkaracak

Hollanda ulusal hava yolu şirketi KLM, yeni tip koronavirüs nedeniyle ekonomik kriz yaşadıklarını bildirerek 2021 yılında 4 bin 500 ila 5 bin tam zamanlı çalışanlarını çıkaracaklarını açıklama yaparak bildirdi. KLM, yaptığı basın açıklamasında, bin 500 süreli iş sözleşmesi yenilenmeyeceğini ve 2 bin çalışanın da anlaşma yolu ile işten çıkaracağını ve KLM şirketinin çeşitli bölümlerinde çalışan bin 500 kişinin de iş akdinin feshedileceğini bildirdi.

02.08.2020, 12:39 Haberler
Hollanda şirketi 5 bin kişiyi işten çıkaracak

Hollanda ulusal hava yolu şirketi KLM, yeni tip koronavirüs nedeniyle ekonomik kriz yaşadıklarını bildirerek 2021 yılında 4 bin 500 ila 5 bin tam zamanlı çalışanlarını çıkaracaklarını açıklama yaparak bildirdi.

KLM, yaptığı basın açıklamasında, bin 500 süreli iş sözleşmesi yenilenmeyeceğini ve 2 bin çalışanın da anlaşma yolu ile işten çıkaracağını ve KLM şirketinin çeşitli bölümlerinde çalışan bin 500 kişinin de iş akdinin feshedileceğini bildirdi.

KLM yaptığı açıklamada şu açıklamaya yer verdi:

"KLM'nin toparlanma yoluna girmesi uzun sürecek ve belirsizliklerle dolu olacak."

KLM uçuş operasyonlarının 2020'nin ikinci çeyreğinde yüzde 15, Temmuz ayında yüzde 30 kapasiteyle gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada işten çıkarma ve sosyal planları organize etmek niyetiyle işçi sendikaları ile görüşmeyi istediği belirtildi.

Hollanda Hükümeti, dünya genelinde 33 bin çalışanı bulunan KLM şirketinin, küresel seyahat kısıtlamalarına yol açan koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uğradığı zararları karşılaması için 3, 4 milyar avro (26 milyar lira) kurtarma yardımı yapılacağını bildirmişti.
banner1
Yorumlar (0)