Hollanda'da ırkçılık hortladı: Ülkene geri dön

Hollanda'nın Bilthoven kentindeki süpermarket zinciri Hoogvliet'te sözlü olarak ırkçı saldırıya uğrayan Faslı Oumaima Dah, yaşadığı olayı kayıt atına alarak yaşadıklarına isyan etti. Hollanda Postasi'nda yer alan bilgilere göre, hafta sonu yaşanan olayda Hollandalı çiftin "Ülkenize geri dönün" sözü sonrası gözyaşlarına boğulan Oumaima Dah, "İnanın yaşadıklarım sonrası titriyorum ve ağlıyorum.

17.08.2020, 16:09 Haberler
Hollanda'da ırkçılık hortladı: Ülkene geri dön

Hollanda'nın Bilthoven kentindeki süpermarket zinciri Hoogvliet'te sözlü olarak ırkçı saldırıya uğrayan Faslı Oumaima Dah, yaşadığı olayı kayıt atına alarak yaşadıklarına isyan etti.

Hollanda Postasi'nda yer alan bilgilere göre, hafta sonu yaşanan olayda Hollandalı çiftin "Ülkenize geri dönün" sözü sonrası gözyaşlarına boğulan Oumaima Dah, "İnanın yaşadıklarım sonrası titriyorum ve ağlıyorum. Hafta sonu alışveriş için gittiğim süpermarkette kötü bir olay yaşadım. Kasa açıldı ve sıra bana gelmişti. Satın almak istediğim ürünleri kasanın bandına koydum. Tam o sırada da Hollandalı yaşlı bir kadın alışveriş arabasını sert bir şekilde benim üstüme sürdü ve bana sözlü hakaretler yağdırmaya başlayarak ba 'ülkene geri dön' dedi. Doğduğum ve geçimimi sağlamak için çalıştığım Holalnda'da 2020 yılında böyle bir şeyin halen yaşanması bana çok acı veriyor" ifadelerini kullanarak kayıt altına aldığı olayı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak tepkisini dile getirdi.

Faslı kadının özür talebini reddeden Holalndalı kadın ve yanındaki kişiye süpermarket tarafından alışveriş yasağı getirilirken, süpermarket yönetimi Müslüman kadını evinde ziyaret edip, kadından yaşananlardan dolayı özür dilediler.

https://youtu.be/EnSc4FdFRlc

banner1
Yorumlar (0)