Hollanda'nın Rotterdam kentinde iki eve baskın; 600 kilo kokain ve 2 milyona yakın kara para ele geçirildi

Rotterdam polisi iki eve baskın düzenledi gördükleri karşısında şaşkına döndü; 600 kilo kokain ve 1. 927.

15.11.2020, 18:09 Haberler
Hollanda'nın Rotterdam kentinde iki eve baskın; 600 kilo kokain ve 2 milyona yakın kara para ele geçirildi
Rotterdam polisi iki eve baskın düzenledi gördükleri karşısında şaşkına döndü; 600 kilo kokain ve 1.927.270 euro kara para elegeçirdi. Olayla ilgili biri kadın 4 kişi tutuklandı.

 

Polis, zanlıların devamlı büyük çantalar ile eve girip-çıkmalarını uzun süre takibe aldı ardından oparasyon için düğmeye bastı. Polisler gördükleri manzara karşısında şaşkına döndüler. Bir odayı dolduracak şekilde kokain paketlerini üst üste topladıkları polisler tarafından paylaşılan resimlere yansıdı.Polisin derinleştirdiği ev aramasında bir adet ateşli silah ve çok sayıda mermi bulundu.2 milyona yakın ele geçirilen paranın yanında, 600 kilo kokainin piyasa değerinin 18 milyon euro olduğu tahmin ediliyor.Savcılık şaşkınlık içinde, "ilk defa apartman dairesinde 600 kilo kokain ve 2 milyona yakın para ele geçirildi ve bu görüntülere Rotterdam tarihinde çok az rastlandı" şeklindeki açıklamalara yer verildi.

 

Biri kadın toplam 4 kişi tutuklandı ancak, polis bu yapının çok büyük olduğunu ileri sürerek araştırmayı geniş kapsamlı yapacağı ifade edildi. Foto kaynak: Politie.nl

 
EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER
banner1
Yorumlar (0)