Muharrem İnce harekete geçti

Yeni parti kuracağı iddiaları gündeme bomba gibi düşen Muharrem İnce, kendinden bahs ettirmeye devam ediyor. İnce'nin partisiyle ilgili detaylar ise merak konusu oldu.

04.08.2020, 10:47 Haberler
Muharrem İnce harekete geçti

Yeni parti kuracağı iddiaları gündeme bomba gibi düşen Muharrem İnce, kendinden bahs ettirmeye devam ediyor. İnce'nin partisiyle ilgili detaylar ise merak konusu oldu. Şimdiye kadar yeni parti kuracağı iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan İnce, ilk kez açıklamalarda bulundu. Muhalefetten memnun olmadığı ve yılbaşında yeni yüzlere parti kuracağını belirten İnce, CHP ile ilgili şünları demişti:

"Partimizin cumhurbaşkanı adayıyım, son kurultayda beni tuvaletin önüne atmışlar."

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı sonrası Muharrem İnce'nin parti kuracağı kulisleri gündeme gelmiş ve CHP karışmıştı. İnce iddialarla ilgili şunlari bildirmişti:
“Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım.”

Günlerdir konuşulan yeni parti kurma iddiaları Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü “Muharrem İnce neler söyledi?” başlıklı yazısında kaleme aldı. Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan İnce, telefonlara cevap vermeyen İnce'nin yakın çevresinden bir siyasetçiye güçlükle ulaşan Saygı Öztürk ilginç bilgileri okuyucuyla paylaştı. CHP'den ayrılıp yılbaşında yeni yüzlerle yeni bir parti kurma hazırlığında olan İnce'nin şunları söylediği öne sürüldü:

"Türkiye'nin gidişatından memnun değilim. Cumhuriyet'in kazanımlarını yok ediyorlar. İktidardan da, muhalefetten de memnun değilim. Türkiye'ye yeni bir çıkış yolu lazım. Birinci parti olma iddiasıyla yola çıkıyoruz. ‘Dostlarla, ittifaklarla' değil, kendi partimizle birinci olmak, Türkiye'yi yönetmek istiyorum. Kılıçdaroğlu, ‘Dostlarla birlikte iktidara geleceğini' söylüyor. Kendi partisindeki dostlarını unutmuş olan Kılıçlardoğlu mu dostlarıyla iktidar olacakmış? Uzak dostlarına bakacağına, partideki dostlarına el atmalı. Bu haliyle CHP umut olamıyor."banner1
Yorumlar (2)
Muharrem İnce o ifadelere karşı dava açıyor! - Eşref Kerküklü 6 ay önce
[…] Muharrem İnce harekete geçti […]
Parti kuracağı tartışılan Muharrem İnce sessizliğini bozdu - Eşref Kerküklü 6 ay önce
[…] Muharrem İnce harekete geçti […]