Muharrem İnce o ifadelere karşı dava açıyor!

Yeni parti kuracağı iddialarıyla gündemden düşmeyen CHP'li Muharrem İnce, eski bakan Yaşar Okuyan'ın sarf ettiği sözleri ile ilgili dava açıyor. Okuyan, İnce'nin Ayasofya'da namaz kılmasını eleştirerek şu sözleri sarf etti: "AKP’nin Ayasofya’da dini pazarlamasına kendini alet etti.

09.08.2020, 15:42 Haberler
Muharrem İnce o ifadelere karşı dava açıyor!

Yeni parti kuracağı iddialarıyla gündemden düşmeyen CHP'li Muharrem İnce, eski bakan Yaşar Okuyan'ın sarf ettiği sözleri ile ilgili dava açıyor.

Okuyan, İnce'nin Ayasofya'da namaz kılmasını eleştirerek şu sözleri sarf etti:

"AKP’nin Ayasofya’da dini pazarlamasına kendini alet etti. Parti kuracağına turşu kur"

CHP'li Muharrem İnce, Okuyan'nın bu sözlerine karşı sosyal medya sayfasında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:
“Elbise değiştirir gibi parti değiştiren siyasi mevta Yaşar Okuyan'ın hakkımda söylediği yalan ve iftiralarla ilgili dava açacağım. Her partide yaşama özelliği bulunan bu Yaşar'a yalan ve iftiralarını mahkemede ispat etme hakkı veriyorum.”MHP'de siyasete başlayan daha sonra ANAP kurucuları arasına giren ve en sonunda CHP'ye katılan eski bakan Yaşar Okuyan, katıldığı Ulusal Kanal'da, İnce ile ilgili şu sözleri sarf etmişti:
"Muharrem İnce'yi tanıyorum, yapabilir. Çünkü egosu çok gelişti cumhurbaşkanlığı seçiminde, çok yanlış işler yaptı. En son AKP'nin Ayasofya'da dini pazarlamasına kendini alet etti. Orada senin ne işin var? Cuma namazını sen Yalova'da kıl, başka camide kıl. Oraya niye gidiyorsun? Hoş bir şey değil. Delege de kurultayda ilgisizliğiyle ona tavır koydu gördüğüm kadarıyla. Yapısını bildiğim için böyle bir teşebbüsü olursa hayret etmem. Ama bir tavsiyem şu, parti kuracağına turşu kur kışın daha iyi gelir. Parti kursan ne olacak?"

https://www.esrefkerkuklu.com/muharrem-ince-harekete-gecti/

https://www.esrefkerkuklu.com/parti-kuracagi-tartisilan-muharrem-ince-sessizligini-bozdu/

 
banner1
Yorumlar (0)