Provokatör Ahmed Aboutaleb, geri adım attı; Amacım Türkleri kötülemek değildi

Geçtiğimiz hafta Türkler ile ilgili yaptığı söylemlerden dolayı Hollanda gündemine oturan Rotterdamın Fas kökenli belediye başkanı Aboutaleb, DENK Rotterdam’ın grup başkanı Stephan van Baarle’nın sunduğu yazılı soru önergesine verdiği cevap ile sözlerini yuttu.  Açıklamalarında Faslıların Türklere nazaran daha iyi entegre oldukları ve Türklerin Türkiye endeksli yaşadığını belirtmişti.

28.05.2020, 12:21 Haberler
Provokatör Ahmed Aboutaleb, geri adım attı; Amacım Türkleri kötülemek değildi

Geçtiğimiz hafta Türkler ile ilgili yaptığı söylemlerden dolayı Hollanda gündemine oturan Rotterdamın Fas kökenli belediye başkanı Aboutaleb, DENK Rotterdam’ın grup başkanı Stephan van Baarle’nın sunduğu yazılı soru önergesine verdiği cevap ile sözlerini yuttu. Açıklamalarında Faslıların Türklere nazaran daha iyi entegre oldukları ve Türklerin Türkiye endeksli yaşadığını belirtmişti.

Platform dergisine de yer alan habere göre, belediye meclisinde bulunan DENK partisi yapılan talihsiz açıklamalar karşısında sessiz kalmadı ve yazılı soru önergesi sunup belediye başkanına hesap sordu. Grup başkanı Stephan van Baarle sorularında insanları kışkırtmak ve belediye başkanına yakışmayan açıklamalarda bulunmakla itham etti. Soruları neredeyse ışık hızı ile cevaplayan belediye başkanı Ahmed Aboutaleb DENK: ‘Amacım Türkleri kötülemek değildi. Bu algının oluşmasından dolayı üzüldüğümü belirtmek isterim. DENK partisinin sunduğu soruları haklı olarak görüyorum ve belediye başkanı olarak bu durumu engellemem gerektiği kanaatini taşıyorum’ diyerek adeta sözlerini geri aldı.

banner1
Yorumlar (1)
Ankara beslemesi youtube kanalı “Live24” gazeteciler tarafından tutumu tartışıldı | Eşref Kerküklü 8 ay önce
[…] başkanı Ahmed Aboutaleb, Faslı bir gazetecinin sorusu üzere, “Faslılar, Türklerden daha entegre olmuş” şeklindeki açıklması Hollanda’da yeni bir tartışmanın kapısını […]