Rotterdam belediyesinde rüşvet davası; yüz binlerce euro alındı

Hollanda'nın Rotterdam kent belediyesinde 2 memur yüz binlerce euro rüşvet karşılığında, liman ve ticaret merkezlerini iki firmaya verdikleri ortaya çıktı ve konu ile ilgili mahkemelik oldukları öğrenildi.   2018 yılında ortaya çıkan rüşvet karşılığın da, Asfalt ve kaldırım işlerini verdikleri ortaya çıkan rüşvetçi Rotterdam belediye memurları işlerine son verildiği ve haklarında soruşturma başlatıldığı belirlendi.

07.10.2020, 23:45 Haberler
Rotterdam belediyesinde rüşvet davası; yüz binlerce euro alındı

Hollanda'nın Rotterdam kent belediyesinde 2 memur yüz binlerce euro rüşvet karşılığında, liman ve ticaret merkezlerini iki firmaya verdikleri ortaya çıktı ve konu ile ilgili mahkemelik oldukları öğrenildi.

 

2018 yılında ortaya çıkan rüşvet karşılığın da, Asfalt ve kaldırım işlerini verdikleri ortaya çıkan rüşvetçi Rotterdam belediye memurları işlerine son verildiği ve haklarında soruşturma başlatıldığı belirlendi.

 

106 bin euro rüşvet alındığı tesbit edilen davada, vergi dairesi olayın ortaya çıkardığı ve rüşvet veren şirketler ile ilgili bağımsız müfetişlerin inceleme  başlatıkları öğrenildi.

 

EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER
banner1
Yorumlar (0)