Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkmeneli ve Kerkük düşmanlığı açığa çıktı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda, Türkmeneli ve Kerkük düşmanlığını açığa çıkardı ve açıklaması terör örgütü PKK destekli siteler de haber oldu.   Oruç Reis Sismik Araştırma gemisinin bakım için Antalya Limanı'na çekildiğini anımsatan Karamollaoğlu, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:   "Biz dış politikada diplomasi ve diyaloğu tercih ederiz.

19.09.2020, 22:16 Haberler
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkmeneli ve Kerkük düşmanlığı açığa çıktı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda, Türkmeneli ve Kerkük düşmanlığını açığa çıkardı ve açıklaması terör örgütü PKK destekli siteler de haber oldu.

 

Oruç Reis Sismik Araştırma gemisinin bakım için Antalya Limanı'na çekildiğini anımsatan Karamollaoğlu, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

 

"Biz dış politikada diplomasi ve diyaloğu tercih ederiz. Ama sırf siz iç politika malzemesi yapacaksınız diye, 82 Musul, 83 Kerkük kafasıyla giderseniz, gemiyi limana çekince diyecek söz bulamazsınız. Dış politika 'asarım keserim'le yürütülemez."

 

Yaptığı açıklamada, "82 Musul 83 Kerkük kafası" ile gidilmemesi lazım diyerek açıkca Kerkük ve Türkmeneli düşmanlığını açığa çıkardı. HDP ile birlikte hareket eden SP'li Karamollaoğlu'nun açıklaması, PKK destekli siteler de manşet oldu.

 

Uzun süre İngiltere'de yaşayan orda okul okuyan ve orda İngiliz bir kadınla evlenen Karamollaoğlu'nun, eşinin gerçek ismi ve hangi Üniversite'de okuduğuna dair şimdiye kadar gizemliliğini koruyor. Gazeteci Fatih Altaylı'nın programına konuk olan ve sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, eşinin gerçek ismini ve hangi Üniversite'de okuduğunu açıklamadı.

 
82 Musul 83 Kerkük ne demek?

Başta Irak Türkleri olmak üzere, Kerkük, Musul ve Türkmeneli bölgesi olarak tanınan bölgede yaşayan insanların Türkiye'nin 82. ve 83. il olma arzusunun dışa yansımış tanımıdır. Bir türlü ayakları üzerinde duramayan ve devamlı komşu ülkelerine bağımlı olarak hareket eden Irak'ın, Kerkük ve Musul ilinde yaşayan herkesimin en büyük arzusudur Türkiye'nin 82. ve 83. ili olmak.

EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER
banner1
Yorumlar (0)