TBMM Başkanı Şentop, “Türkmen kardeşlerimizin yönetimde, mecliste ve hükümette yer almalarından memnuniyet duyuyoruz” 

TBMM Başkanı Şentop, gündeme ilişkin soruları cevapladı. “Türk Dünyası Tonyukuk Parkı”nın açılış törenine katılan Şentop, "Türkiye her zaman Bağdat yönetimi ile komşuluk ilişkilerine yakışan bir temas içinde bağlantı kurmaktadır.” Açıklamasında bulundu.

23.02.2021, 11:32 Haberler
TBMM Başkanı Şentop, “Türkmen kardeşlerimizin yönetimde, mecliste ve hükümette yer almalarından memnuniyet duyuyoruz” 

TBMM Başkanı Şentop, “Türkmen kardeşlerimizin yönetimde, mecliste ve hükümette yer almalarından memnuniyet duyuyoruz” dedi.


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Türk Dünyası Tonyukuk Parkı”nın açılış törenine katıldı. Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşat Salihi ve Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü’de açılışta yer aldı.
banner8
Parkın ve Bilge Tonyukuk Yazıtı'nın açılışı gerçekleştirildikten sonra gündeme bağlı soruları cevaplayan Şentop, Türkiye-Irak ilişkileri ve Irak'ta yaşayan Türkmenlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP'li vekillerle ilgili hazırlanan fezlekelere ilişkin, "Henüz Meclis'e ulaşmış fezleke yok. Meclis'te başka fezlekeler var." dedi.


Fezlekelerin savcılık tarafından hazırlandıktan sonra Adalet Bakanlığına gönderildiğini, oradan Cumhurbaşkanlığına ve ardından TBMM'ye geldiğini ifade eden Şentop, "Henüz Meclis'e ulaşmış fezleke yok. Meclis'te başka fezlekeler var. Başkanlığımıza gelince bu fezlekeleri karma komisyona havale ediyoruz. Adalet ve Anayasa Komisyonu üyelerinden oluşan karma komisyon bu değerlendirmeyi yapacaktır." ifadesini kullandı.

banner1
Yorumlar (0)