Tunahan Kuzu, Farid Azarkan ve DENK üyeleri Selçuk Öztürk'ün DENK'i ele geçirme girişimini nasıl durdurdu? Uğur Çete...

Gazeteci Eşref Kerküklü ve gazeteci

13.04.2020, 23:05 Haberler
Tunahan Kuzu, Farid Azarkan ve DENK üyeleri Selçuk Öztürk'ün DENK'i ele geçirme girişimini nasıl durdurdu? Uğur Çete...

Gazeteci Eşref Kerküklü ve gazeteci Oğuzhan Kılıç, kongreye hazırlanan Hollanda DENK partisindeki son gelişmeleri değerlendirdi.

ÖZTÜRK'ÜN PARTİ BAŞKANLIĞINDA TUTAN EKİP PANİKTE

DENK parti başkanı Selçuk Öztürk'ü partide ayakta tutan, üyeler tarafından 'işgalci şebeke' olarak nitelendirilen ekip gün geçtikçe deşifre oluyor. Deşifre oldukça da panikliyor ve dağılıyor.

DENK MENSUBU OLMAYAN UĞUR ÇETE'NİN ROLÜ NEDİR?

Bu gurubun en önde gelenleri ise Ayhan Tonca ve Selami Coşkun'un olduğu ortaya çıkmıştı. Bunların yanına, DENK üyesi olmayan Almelo belediye meclis üyesi Uğur Çete de eklendi. Nasıl mı? Bunu yayını izlerseniz daha iyi göreceksiniz. Çete'nin Tunahan Kuzu'ya yönelik darbedeki rolünü göreceksiniz.

BECERİKSİZLİKLERİ NEDENİYLE AMSTERDAM DA GÖREVİNDEN KOVULAN SÜLEYMEN KOYUNCU HİÇBİRŞEY YOKMUŞ GİBİ TARAF DEĞİŞTİRME GİRİŞİMİNDE

Bu tür girişimler parti teşkilâtında tepkiyle karşılanırken, üyeler "partiyi dağıtan ve insanları Selçuk Öztürk'ten emirler alarak dışlayan Süleyman Koyuncu gibi 'eski artıklar' partiyde yeniden etkili yerlerle getitilecekse neden partinin tepesindeki lider değişsin ki?" sorunun konuşulmasına neden oldu.

SELÇUK ÖZTÜRK'ÜN DEĞİRMENİNE ŞU TAŞIYAN EMİR ERİ SÜLEYMAN KOYUNCU PARTİYE ÇOK ZARAR VERDİ

Koyuncu'nun görevden alınmasıyla partiyi dönen demokrasi nedeniyle rahat nefes alan parti üyeleri Koyuncu'nun partiye dönmesini istemiyor.

ESKİ DENK MİLLETVEKİLİ ADAYI: "SELÇUK ÖZTÜRK'E HAKKIMI HELÂL ETMİYORUM!"

DENK milletvekilli adayı ve deneyimli siyasetçi Nevzat Demirel, Selçuk Öztürk'ün ıstifaya çağıran kitleye katıldı. Nevzat Demirel; "DENKçiler olarak çok hakımız yendi, Öztürk'e hakkımı helâl etmiyorum" dedi.

SELÇUK ÖZTÜRK'ÜN KOLTUĞU SALLANIYOR

DENK partisi başkanı Selçuk Öztürk bir sürü çağrıya rağmen hala görevini bırakmadı. Hollandalı, hukuk dünyasından ünlü avukat Ejder Köse’nin açıklamaları yanısıra sosyal medyada yığınla insan istifa çağrısında bulundu.

İstifa cağrılarının başında DENK partisi meclis grubu başkanı Farid Azarkan’ın istifa çağrısı dikkat çekti. Tunahan Kuzu’nun twitter üzerinden desteklediği açıklamada Azarkan Öztürk’ü partiyi yanlış yönetmekle iddaa etti. Bu çağrının hemen ardından DENK’ın hemen hemen bütün yerel teşkilatları ve belediye meclis üyeleri destek verdi.

Destek sonrasında ise Hanane Bittich isimli yönetim kurulu üyesi NRC gazetesinin haberine göre istifasını sundu. Geçtiğimiz günlerde Gladys Albitrouw’da istifasını sunmuştu. Selçuk Öztürk’ün başında bulunduğu yönetim kurulu üyelerinin teker teker istifa etmesi Selçuk Öztürk nezaman istifa edeceği konusu sosyal medyada gündemi meşgul etti.

Parti liderliğinden darbeyle ve kumpasla indirilen milletvekili Tunahan Kuzu partiyi ele geçiren şebekeye 'dur' dedi. Netice olarak üyeler partinin kaderine 6 Haziran'daki kongrede el koyacaklar. Gazeteci Oğuzhan Kılıç ve gazeteci Eşref Kerküklü, süreci ekrana taşımayı ve gelişmeleri değerlendirmeyi sürdürülecekler. Gelişmelerden haberdar olmak için izlenmeye devam edin.

https://youtu.be/Shtoehk8kE4

* Selçuk Öztürk'e DENK partisi başkanlığından istifa çağrısında bulunanlar kimler?

* DENK'in parlamento grupbaşkanı Farid Azarkan'dan parti başkanı Selçuk Öztürk'e istifa çağırısı etkili oldu. Dalga dalga büyüyen istifa çağrılarına kimler katıldı?

* Istifa çağrısı bildirisine imza atmayanlar kimler? Hangi belediye meclis grupbaşkanları ve hangi eyalet meclis grupbaşkanları?

Ve neden katılmadılar?

Katılacaklar mı?

* Amsterdam'daki DENK teşkilatını dağıtan Süleyman Koyuncu kimdir?

Koyuncu, kimin emriyle insaların hakkına girdi ve neden insaların şerefiyle oynadı?

* Selçuk Öztürk 2018 belediye seçimlerinde partiye nasıl zarar verdi?

* 3 sandalyeli Amsterdam DENK belediye meclis grubunda, meclis üyesi Ayşegül Kılıç'ın grupbaşkanı Mourad Taimounti'ye kamuoyu ve basının önünde hakaretler yağırmasından sonra krizi yönetemeyen Amsterdam koordinatörü Süleyman Koyuncu'nun bu beceriksizliğinden sonra nasıl sessizce görevden, DENK'ten kovuldu?

Öztürk'e yakınlığıyla bilenen ve DENK üyeleri hakkında istihbarat sağladığı parti teşkilatında ve tabanda bilinen Koyuncu'nun Kuzu'ya yanaşma hesapları da suya düştü, manevra peşinde olan Koyuncu partiyi neden rahat bırakmıyor?

* Süleyman Koyuncu yıllar içinde Kuzu'ya partilileri tasviye ederken bu fişlemeleleri yapmak için kimden emir alıyor?

* Amsterdam'da Süleyman Koyuncu DENK'e nasıl zarar verdi?

Koyuncu DENK'in oylarını nasıl eritti?

Kimden emir aldığını ne zaman açıklayacak, ne zaman özeleştiri yapacak?

* Parti başkanı Öztürk'ün üyelere 6 hazıran kongresi öncesi gönderdiği e-posta çağrısında ne var?

* Talep edilen 'bağımsız araştırma'dan ne kast ediliyor?

* Volkskrant'ın Öztürk'e yönelik 'FETÖ'cü' dinlendirmesinin kaynağı nedir?

* Öztürk'ün yönetim kurulunda olup istifa edenler kimler?

Gladys Albitrouw ve Hanane Bittich kimdir?

* Kuzu, Öztürk istifa etmemesine ne dedi? Öztürk gerçekten beceriksiz mi?

* Öztürk'e ilk istifa çağırısını yapan Ejder Köse ne düşünüyor?

* Ayhan Tonca'yı kim ne için öne çıkartıyor? Tonca başkanlığa neden hevesleniyor? Öztürk ara-dönem için Tonca'yı mı dönüşüyor?

* Ayhan Tonca'ya yakınlığıyla bilinen Almelo belediye meclis üyesi Uğur Çete'nin yaşanan krizdeki rolü nedir?

* Uğur Çete neden gizleniyor?

* Uğur Çete neden Tunahan Kuzu'ya düşmanlık yapıyor?

banner1
Yorumlar (0)