Türk gazeteciler vefat eden Ülkücü Hareketin Avrupa'daki kurucularından Ali Cerit'in taziyesinde

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Hollanda’daki 11 kurucusundan hayatta olan son ferdi, hareketin kurucu Genel Sekreteri Ali Cerit, 19 Nisan 2016 tarihinde Dordrecht’te hayata veda etmişti. Avrupalı Türk gazeteciler, sadece Ülkücü Hareketin değil tüm Hollanda Türk toplumu için duyarlılığı bilinen rahmetli Ali Cerit’i unutmadı ve hatıralarını kaleme aldı.

10.03.2020, 19:48 Haberler
Türk gazeteciler vefat eden Ülkücü Hareketin Avrupa'daki kurucularından Ali Cerit'in taziyesinde

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Hollanda’daki 11 kurucusundan hayatta olan son ferdi, hareketin kurucu Genel Sekreteri Ali Cerit, 19 Nisan 2016 tarihinde Dordrecht’te hayata veda etmişti.

Avrupalı Türk gazeteciler, sadece Ülkücü Hareketin değil tüm Hollanda Türk toplumu için duyarlılığı bilinen rahmetli Ali Cerit’i unutmadı ve hatıralarını kaleme aldı.

Kısa süre önce Avrupa Türk Gazetesi’nde yazacağı öğrenilen Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı gazeteci Oğuzhan Kılıç ve Hollanda Türkmenleri Birliği Başkanlığı görevini yürüten Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı gazeteci Eşref Kerküklü, merhum Ali Cerit’in ailesine ve Dordrecht kentinde onu tanıyanlarla görüşerek taziye de bulunup, hatıralarını dinlediler.

Ülkücülüğü yaşam tarzı olarak kazandırdığı ve bu düşünceyi ‘Türkeşçiler’ olarak taşıyacaklarını kendileriyle yapılan söyleşide belirten kızı Sevval Cerit ve damadı Ayhan Gürdal ile Dordrecht Ayasofya Camii ve HDV Yavuz Sultan Selim Camii müdavimleri onu anlattılar.

Hollanda’nın güney-batı bölgesinin Türk kanaat önderlerinden ‘Ülkü Devi’ Ali Cerit‘i anlatan söyleşiler ve hatıraları yakında Avrupa Türk Gazetesi ve Avrupa Türkmen Gazetesi’nin ortak yayınında sizlerle olacak.

Kanyak: AvrupaTürkGazetesi.com

banner1
Yorumlar (0)