Türk iş yerlerine peş peşe saldırılar düzenlendi

ABD’nin Beverly Hills kentinde, Türk vatandaşına ait olan bir restorana saldırı yapıldı. Restoran sahibi saldırının bir grub Ermeni tarafından yapıldığını bildirdi.

07.11.2020, 17:59 Haberler
Türk iş yerlerine peş peşe saldırılar düzenlendi

ABD’nin Beverly Hills kentinde, Türk vatandaşına ait olan bir restorana saldırı yapıldı. Restoran sahibi saldırının bir grub Ermeni tarafından yapıldığını bildirdi.

 

ABD'nin California eyaletine bağlı Beverly Hills şehrinde gerçekleşen gerçekleşen saldırı esnasında iş yeri sahibi ve o esnada yanında bulunan aile mensupları restoranın arka kapısından yara almadan kaçtılar.

 

8 yıldır Beverly Hills'de hizmet veren Cafe İstanbul sahibi isminin açıklanmasını istemeyen F.T. saldırının akşam 21:00 sularında, 7-8 kişlilik bir grup restoranın içine girdiğini masa ve sandalyeleri rast gele fırlatarak restoranda maadi hasar meydana getirdiklerini ifade etti.

 

F.T. saldırı ile ilgili verdiği açıklamada şunları dedi:

“Maalesef gördüğünüz gibi saldırıya uğradık Ermeni vatandaşlar tarafından. Ailemle otururken 7-8 kişi birden restorana dalıp, dağıtmaya başladılar. Kendimizi korumaya çalıştık. Kaçmaya çalıştık. Arka taraftan mahalleye kaçalım derken 50 metre ileriye koşarken 15-20 kişilik bir grupla karşı karşıya geldik.”

 

Kaçtıkları yönde bir bina kapısının açık olduğunu gördüler  ve oraya sığındıklarını ve orada bulunanlar insanlar tarafından polisin arandığını bildiren F.T. "Ne diyeceğimi bilemiyorum. Korku içerisindeyiz" diye konuştu.


 

İşte o saldırılardan geriye kalan görüntüler:Fransa'nın Nantes şehrinde 4 gün önce saldırıya uğrayan ve Türklere ait olan kasap dükkanına yeniden ırkçı saldırı yapıldı.

 

Fransa'da Türk düşmanlığı her geçen gün biraz daha artıyor. Fransa'nın Nantes şehrinde Türklere ait kasap dükkanı bir hafta içerisinde iki kez saldırıya uğradı. Saldırganlar, son saldırılarında dükkana maddi hasar verirken, duvarlara "Türklere ölüm", "Erdoğan'a ölüm", "Ülkenize geri dönün", "Yaşasın domuz" gibi ırkçı ve İslamofobik yazılar yazıldı. Saldırganların kimliği ise henüz belirlenmesi soru işaretlerini beraberinde getirdi.

 

Pazartesi gecesi yapılan saldırıda ise saldırganlar, dükkanın kepengine "Erdoğan'a ölüm", "Fransa Fransızlara ait" ve "Türklere ölüm" gibi ırkı yazılar yazılmıştı. Saldırının ardından yoldan geçen vatandaşlar ise dükkan sahibine destek olmak amacı ile dükkanın kepengine "Bunu yazana yazıklar olsun. Yanınızdayız" ifadesini yazmışlardı.

 

Öte yandan Fransa İçişleri Bakanı Gerarld Darmanin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Fransa'daki Ülkü Ocakları'nın faaliyetlerinin yasakladığını aktarmıştı.

 

Fransa'daki o saldırıların görüntüleri:

ALMANYA’DA İKİ CAMİYE DE TEHDİT MEKTUBU YOLLANDI

Almanya'nın Bavyera ve Baden-Württemberg eyaletindeki camilere de eş zamanlı olarak tehdit ve hakaret içerikli mektup gönderildi. Mektuplarla ilgili polis inceleme başlattı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Almanya'da iki camiye eş zamanlı olarak aşırı sağcı tehdit ve hakaret mektupları gönderildiğini açıkladı.


 
EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER
banner1
Yorumlar (0)