Uzman Doktor Erçin Özüntürk ile Yazılım Uzmanı Akın Boşnak, Erlamer Academy kuruldu: Erlamer Academy nedir?

Dermatoloji uzmanı, Uzman Doktor Erçin Özüntürk ile Kariyerinde önemli görevler üstlenen ve sağlık sektöründe 6 yıllık tecrübesiyle etkin rol oynayan genç girişimci Akın Boşnak özel ve yeni bir akademi kurdular.   Erlamer Academy Hakkında Erlamer Academy (International Medical Health Trainings), Medikal Estetik sektörüne bilinçli ve deneyimli kişileri desteklemek adına ve Uluslararası medikal eğitimler, etkinlikler ve kongreler düzenlemek için Uzm.

10.09.2020, 10:42 Haberler
Uzman Doktor Erçin Özüntürk ile Yazılım Uzmanı Akın Boşnak, Erlamer Academy kuruldu: Erlamer Academy nedir?

Dermatoloji uzmanı, Uzman Doktor Erçin Özüntürk ile Kariyerinde önemli görevler üstlenen ve sağlık sektöründe 6 yıllık tecrübesiyle etkin rol oynayan genç girişimci Akın Boşnak özel ve yeni bir akademi kurdular.

 

Erlamer Academy Hakkında
Erlamer Academy (International Medical Health Trainings), Medikal Estetik sektörüne bilinçli ve deneyimli kişileri desteklemek adına ve Uluslararası medikal eğitimler, etkinlikler ve kongreler düzenlemek için Uzm. Dr. Erçin ÖZÜNTÜRK ve Akın BOŞNAK tarafından 2020 yılında İstanbul / Nişantaşı’nda kurulmuştur.

Erlamer Academy tarafından düzenlenen etkinliklerin sonunda verilen sertifikalar TÜKAD (Türkiye Kozmetik Araştırmacıları Derneği) onaylı olarak verilmektedir. Erlamer Academy Tıp alanında Estetik ve Kozmetik uygulamalarının uluslararası yeniliklerini takip ederek hekim ve hekim yardımcılarını bu yönde özel olarak desteklemek adına kurulmuştur. Erlamer Academy tarafından düzenlenen etkinlikler Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir, uluslararası katılımcılar sayesinde etklinliğe katılanlar uluslararası bir network kurmuş olmaktadırlar.

Erlamer Academy Saç ekimi, Botulinum toksini ve Dermal dolgu , PDO İp ile yüz germe gibi bir çok eğitimi özel olarak düzenlemektedir. Bu tarz eğitimler özel olarak alınmakta olup katılımcıların becerilerini geliştirmek adına düzenlenmektedir.

 

Uzm. Dr. Erçin Özüntürk (solda) - Akın Boşnak (sağda)

 

Gelişen Teknolojinin Gücünü Kullanıyoruz
Akın Boşnak: 2015 yılından 2020 yılına kadar International Academy of Cosmetic Applications firmasında Genel Koordinatör olarak görev aldım. Medikal eğitimler konusunda farklı stratejiler ile uluslararası pazarda etkin rol oynadık, 2017 yılında Shift Medya Reklam Ajansını kurarak geçmişteki yazılım ve tasarım yeteneklerimi profesyonel olarak sunmaya karar verdim, 8 kişilik uzman ekibim ile kurumsal danışmanlık hizmetleri sağladık. 12'den fazla özel projede ve 6 farklı uluslararası organizasyonda görev aldım. 2020 yılında Uzm. Dr. Erçin Özüntürk ile imzalarımızı atarak Erlamer Academy'yi kurduk. Teknolojiyi sonunda kadar kullanıyoruz, 10 yılı aşkın medya ve reklamcılık sektöründeki tecrübem ile ekibime güveniyorum. Reklam stratejileri ile trendlerini takip ederek geçmişteki tecrübelerimizi yeni projemiz Erlamer Academy'de uygulayarak Uluslararası medikal eğitim pazarında yerimizi almak için yatırımlar yapıyoruz, Uzm. Dr. Erçin Özüntürk tecrübesiyle uluslararası standartlarda etkinlikler düzenleyeceğiz. Akademimize yoğun olarak yurtdışından katılımcı talepleri almaktayız, Uluslararası Özel Akademilerin bulunduğu arenaya Erlamer Academy markasını taşımak ve ülkemize de döviz kazandırmak istiyoruz.

  

Sadece Hekimlere ve Sağlık Personellerine Yönelik Etkinlikler
Erlamer Academy sadece tıp hekimlerine ve sağlık personellerine yönelik etkinlikler düzenlemektedir, Saç Ekimi Teknisyenliği etkinliğine anestezi teknikerleri, hemşireler ve hekimler katılabilmektedir, Botoks ve Dolgu etkinliklerine ise yasa gereği sadece Tıp Hekimlerinde belirli branşlar katılabilmektedir, Etkinlikler genel olarak 3 gün ile 5 gün arasında değişmektedir. Erlamer Academy Tıp alanında Estetik ve Kozmetik uygulamalarının uluslararası yeniliklerini takip ederek hekim ve hekim yardımcılarını bu yönde özel olarak desteklemek adına kurulmuştur. Erlamer Academy tarafından düzenlenen eğitimler Türkçe ve İngilizce olarak verilmektedir, uluslararası katılımcılar sayesinde eğitime katılanlar uluslararası bir network kurmuş olmaktadırlar.

 

TÜKAD NEDİR? 
Kozmetik Araştırmacıları Derneği,ülkemizde kozmetik biliminin bilimsel altyapıya kavuşması ve endüstri, akademi ve yasal otorite arasındaki ilişkilerin hayata geçirilmesi konusunda etkinlikleri organize etmek üzere kurulmuştur. Dernek, tüzel kimliğini kazanır kazanmaz Kozmetik Dernekleri Uluslararası Federasyonu’na (IFSCC) üyelik için çalışmalara başlamış ve ülkemizde kozmetik alanında yapılan aktiviteler belirlenerek, Ekim 1996’da Sydney’de Yapılan IFSCC Prezidyum Toplantısında temsil edilmiş ve kimliğini ispatlayarak uluslararası platformda kabul görmesi sağlanmıştır. Bunun için uzun süre yazışmalar ve çeşitli işlemler gerçekleştirilmiştir. Ülkemizdeki yasal işlemler biter bitmez, her ülkeden bir derneğin üye olabildiği IFSCC’ye tam üyeliğimiz yapılacaktır.

Bu arada, Derneğimiz tüm kozmetik endüstrisi kuruluşlarına hem yazı ile tanıtılmış, hem de Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından her iki yılda bir yapılan ve konusunda ülkemizdeki tek uluslararası toplantı olma özelliğini taşıyan “Uluslararası Kozmetik Sempozyumu”nun ikincisinde tanıtım amacı ile özel bir stand açılmıştır. Bu toplantının üçüncüsü 2-3 Ekim 1997’de Derneğin katkısı ile yapılmıştır. Bu sempozyuma katılacak dernek üyelerine indirimli fiyatlar uygulanmıştır.

Anadolu Üniversitesi bünyesinde Derneğin adına bir Web sayfası açılmış ve Derneğin tanıtımının yanısıra, yurtdışında yapılacak olan tüm toplantı, kongre, sempozyum, vb’nin duyuruları bu sahifeden yapılmaktadır. Bu şekilde üyelerin en kısa sürde en sağlam bilgilere ulaşması sağlanmıştır. Bu sahife uluslararası kullanıcılara da açıktır.

Nisan 1996’da Budapeşte’de yapılan IFSCC Prezidyum Toplantısında derneğimizi Doç. Dr. Yasemin Yazan temsil etmiş ve derneğimizin kimliği bir kez daha ispatlanmıştır.

Tüm kozmetik mecmuaların üye olduğu Kosmet Bilgi Bankası’na 26-27 Nisan 1998’de derneğimizde üye olmuştur.

14-18 Eylül 1998 Fransa Cannes’da yapılan 20.Uluslararası IFSCC Kongresi’nde Türkiye’yi derneğimiz temsil etmiş ve oy kullanmıştır.

Derneğimiz, Uluslararası Kozmetik Sempozyumu’nun dördüncüsü 7-9 Haziran 2000’de İstanbul’da yapılmıştır.

Dernekler Kanununun 11nci maddesi gereğince Merkezi İngiltere’de bulunan Kozmetik Bilimcileri Derneği Uluslararası Federasyonu’na üyelik talebimiz Bakanlar Kurulu’nun 20.10.1999 tarih ve 99/13544 sayılı kararı ile uygun görülmüştür.

Derneğimiz, Uluslararası Kozmetik Sempozyumunun beşincisini Avrupa Kozmetik ve Estetik Dermatoloji Derneği (ESCAD) ile birlikte 9-11 Haziran 2003’de İstanbul’da büyük bir katılımla gerçekleştirmiş ve Derneğimizin kimliği bir kez daha ispatlanmıştır.Derneğimizin üyesi olduğu Uluslararası Kozmetik Dernekleri Federasyonu'nun 21-22 Eylül 2006 tarihinde Milano'da düzenlediği "Genişletilmiş Avrupa Bölgesi" toplantısına Derneğimizi temsil etmek üzere Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasemin Yazan katılmış, Derneğimiz adına yararlı fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Derneğimizin tanıtımı amacıyla, 20-22 Nisan 2007'de İstanbul'da yapılan 6.Uluslararası Eczacılık Fuarı'na derneğimiz sekreteri Sefa Avcıer ve Sayman Evrim Yenilmez katılmış ve stand açılmıştır.

Uluslararası Kozmetik Dernekleri Federasyonu'nun 9-11 Mayıs 2007 Hırvatistan'da yaptıkları Kozmetik Dernekleri Başkanları'nın toplantısına dernek üyemiz Özgen Özer katılmış derneğimizin temsilini sağlamıştır.

9-11 Mayıs 2008 İtalya Floransa'da yapılan ESLAS (Avrupa Lazer Kullanan Cerrahlar Birliği) toplantısına Dernek Başkanımız Erçin Özüntürk katılmışlardır.

Derneğimiz evsahipliğinde ESLAS (Avrupa Lazer Kullanan Cerrahlar Birliği) ile ortaklaşa düzenlenen 8.Uluslararası Kozmetik Sempozyumu 2-4 Mayıs 2009'da İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.

 

ERÇİN ÖZÜNTÜRK KİMDİR
Dr. Erçin ÖZÜNTÜRK, Deri Hastalıkları Uzmanı’dır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1975 yılında mezun olduktan sonra, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimi almıştır. Bolu’da hükümet tabibi ve Eskişehir Devlet Hastanesi’nde uzman olarak çalıştıktan sonra, bir dönem Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürütmüştür. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Hastanesi’nde uzman olarak çalışan Özüntürk, Eskişehir’de bulunduğu süre boyunca serbest muayenehane hekimliği yapmıştır. 2002 Ekim ayında emekli olduktan sonra İstanbul ve Eskişehir’de Özel Erlamer Polikliniği’ni kurmuştur. Özüntürk, halen çalışmalarını İstanbul’da devam ettirmektedir.

Uluslararası ve Ulusal Kongre ve Sempozyum Katılımları

Dr. Erçin ÖZÜNTÜRK, çoğunluğu uluslararası olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışındaki kongrelerde, sunum, workshop, oturum başkanlığı gibi alanlarda aktif olarak görev almaktadır.

banner1
Yorumlar (0)