Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek: ABD düğmeye bastı Kılıçdaroğlu kışkırtma harekâtını başlattı

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’daki Çıkış Yolu programında yaptığı konuşmada, “CHP Genel Başkanı, Türkiye’nin ihtiyacı olan birliği bozmak için kışkırtıcı bir konuşma yaptı.

10.09.2020, 12:07 Haberler
Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek: ABD düğmeye bastı Kılıçdaroğlu kışkırtma harekâtını başlattı
Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’daki Çıkış Yolu programında yaptığı konuşmada, “CHP Genel Başkanı, Türkiye’nin ihtiyacı olan birliği bozmak için kışkırtıcı bir konuşma yaptı. Bu şekilde RAND Corporation’un ve Joe Biden’ın ilan ettiği ‘Erdoğan hükümetini yıkma’ planına bağlılığını çok çirkin bir dille ortaya koydu” ifadelerine yer verdi.

 

Perinçek, çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun meclis açılış konuşmasını değerlendiren Perinçek, "iç cepheyi bölme ve kışkırtma harekâtı" olarak değerlendirdi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin ABD’nin Türkiye’yi karıştırmak üzere düğmeye basmasının bir işareti olduğunu ifade eden Dr. Doğu Perinçek şu açıklamaya yer verdi:

 
"CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dikkatle, esefle, hayretle ve ibretle dinledim. Bu konuşma olumsuz anlamda kritik önemde. Türkiye şu anda büyük bir tehditle karşı karşıya. Bütün dünyanın gözü burada. Türkiye’ye Doğu Akdeniz’den, Kıbrıs’tan, Ege Denizi’nden, adalardan, Libya’dan, Fırat’ın doğusundan yönelen tehditler var. Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı, burada mevzilenmiyor. Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı, ABD’den, Fransa’dan, İsrail’den, Yunanistan’dan, Güney Kıbrıs’tan, gelen silahlı tehditlere karşı hiçbir tavır ve konumlanma yok. Bu konularda en küçük bir söz yok. Tam tersine, Türkiye’nin karşılaştığı tehditleri aşmak için ihtiyacı olan birliği bozmak üzere kışkırtıcılık var.

 
CHP Genel Başkanı, bu tehditleri iktidara karşı fırsat bilen, ülkemize çevrilen namluları arkasına alan ve iç cepheyi bölmeye çalışan bozguncu bir yaklaşım sergiledi. Kılıçdaroğlu, Gölge CIA denilen RAND Corporation’ın ve en son ABD Başkan adayı Joe Biden’ın ilan ettiği ‘Erdoğan hükümetini yıkma’ planına bağlılığını, çok çirkin bir dille ortaya koydu. ABD, Türkiye’deki kuvvetlerinin merkezine zaten CHP’yi oturtmuştu. Şimdi de Türkiye’de iç karışıklık çıkarmak için ABD’nin düğmeye bastığı görülüyor.”

 
PKK’nın Mehmetçiğe sıktığı kurşunlar, patlattığı bombalar için mi Demirtaş’a şeref madalyası takıyorsun? HDP teşkilatları ve belediyeleri PKK’ya erzak, lojistik, militan sağladığı için mi Demirtaş’a madalya takıyorsun? Neyin şerefi, neyin madalyası? Görüldüğü gibi CHP Genel Başkanı, Türk ordusuna karşı psikolojik harekâtın görevlisi oldu. Utanılacak bir durum."

 
EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER

 
banner1
Yorumlar (0)