Yalçın Topçu'dan Türkmen Lideri Şehit Necdet Koçak'ın Ablası İçin Taziye Mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türkmen Lideri Şehit Nejdet Koçak'ın ablası Nezahat Nurettin Koçak için taziye mesajı yayımladı.

15.02.2021, 15:36 Haberler
Yalçın Topçu'dan Türkmen Lideri Şehit Necdet Koçak'ın Ablası İçin Taziye Mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Topçu,Türkmen Lideri Şehit Nejdet Koçak'ın ablası Nezahat Nurettin Koçak için vefatı dolayısıyla bir  taziye mesajı yayımladı.


Topçu, merhume Nezahat Nurettin Koçak için yayınladığı mesajda şu açıklamaya yer verdi: 

16 Ocak 1980 tarihinde sabaha karşı saat 6.44’de Bağdat’ta Saddam rejimi tarafından idam edilerek şahadet şerbetini içen şehitlerden Doç. Dr. Nejdet Koçak'ın ve bütün Türkmenlerin ve Türkmen davasına gönül vermiş hepimizin muhterem ablası ve anası Nezahat Nurettin Koçak Hakkı'n Rahmetin Kavuştu. 

Başımız sağolsun. Cenab-ı Hak Türkmen milli davasına inanan bütün kardeşlerimize sabırlar versin. Merhum ablamızı cenneti ve cemali ile müşerref kılsın inşallah.

Nejdet Koçak kimdir?

banner8
Nejdet Koçak, 7 Nisan 1939 tarihinde Kerkük’te doğdu. Bağdat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Daha sonra diktatör Saddam Hüseyin rejimi tarafından Türkçülük yapmak suçlamasıyla idam edildi.
 


Nejdet Koçak

Nejdet Koçak, 7 Nisan 1939 tarihinde Kerkük’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1962 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra Kerkük'e giderek 1962-1964 yılları arasında Zirai Donatım Müdürlüğü’nde çalıştı. 1964 senesinde de tekrar Türkiye’ye geldi. Bu dönemde ziraat alanında master eğitimi aldı. 1970'de de Irak'a dönerek Bağdat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapmaya başladı. 1976'da da doçentliğe yükseldi. 22 Mart 1979 tarihinde de Türkçülük yapmak suçlamasıyla tutuklandı. 16 Ocak 1980'de de Saddam Hüseyin rejimi tarafından idam edildi.


EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER

banner1
Yorumlar (0)