Haberler

Hollanda’da MİT-PKK Mücadelesi: AİVD tarafından ‘Hayalet’ lakabı verilen o MİT’ci konuştu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından Hollanda’da PKK terör örgütü ile mücadele etmesi için Hollanda’ya gönderilen, Hollanda İstihbarat Teşkilatı (AİVD) tarafından yakalanmayan ve AİVD tarafından adına ‘hayalet’ (Geest) lakabı verilen Orhan..

Hollanda’da MİT-PKK Mücadelesi: AİVD tarafından ‘Hayalet’ lakabı verilen o MİT’ci konuştu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından Hollanda’da PKK terör örgütü ile mücadele etmesi için Hollanda’ya gönderilen, Hollanda İstihbarat Teşkilatı (AİVD) tarafından yakalanmayan ve AİVD tarafından adına ‘hayalet’ (Geest) lakabı verilen Orhan Ünğan, Hollanda’daki mücadelesini anlattı.

 

İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ile birden çok cinayetin gerçekleştiği kanlı bir savaşa girişen ve AİVD tarafından “Hayalet” lakabı verilen Orhan Ünğan, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a konuştu Avrupa ve özelikle Hollanda’daki mücadelesini anlattı.

 

Amerika Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) kayıtlarında uluslararası uyuşturucu baronu olarak anılan 47 yaşındaki Ünğan ile Zindaşti, 2014’te Yunanistan’da Noor-1 adlı gemide 2.1 ton eroinin yakalanmasıyla karşı karşıya geldi.

 

Ancak iddialara göre Ünğan, ihbarcılıkla suçladığı Zindaşti’nin kızı Arzu ve yeğeni Devrim Öztunç’u öldürttü. Ünğan, uyuşturucuların kendisine ait olduğunu ve cinayetleri azmettirdiği suçlamasını reddediyor.

 

Gazeteci İsmail Saymaz’ın imzası ile yayınlanan yazının devamını okumak için tıklayın.

 

EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Open chat
Merhaba Eşref Kerküklü ben, nasılsınız? 🙂

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL