Türkeş: 'Bu seçim iki parti arasında olacak'

  Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayi Tuğrul Türkeş Hollanda Türkmenleri Birliği Başkanı Eşref Kerküklü ile düsseldorf bir araya geldi. Türkeş: "Kerkük bizim kanayan yaramızdır."          ...

21 Mart 2020, 11:18 Söyleşiler
Türkeş: 'Bu seçim iki parti arasında olacak'
 
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayi Tuğrul Türkeş Hollanda Türkmenleri Birliği Başkanı Eşref Kerküklü ile düsseldorf bir araya geldi. Türkeş: "Kerkük bizim kanayan yaramızdır."
 

 
 
 
 
Ortadoğu'nun, kardeşliğin ve barışın mimarı AK Parti'dir diyen Türkeş," AK Parti Türkiye'de vatanseverlerin partisidir, "ezan dinmez, bayrak inmez" diyenlerin partisidir." dedi.
 
 

TÜRKEŞ, "DÖNÜM NOKTASIDIR"

 
 
Türkeş, bu seçim iki parti arasında geçecek; bir ezan dinmez, bayrak inmez, vatan bölünmez diyen AK Parti; birde ezan dinecek, bayrak inecek, vatan bölünecek, şehitlerin kemikleri sızlayacak diyen HDP arasında geçecek. Türkmen'lerde dönüm noktasındadır.
Bunu sürgünde yaşayan sizin gibi Türkmen kardeşlerimiz daha iyi biliyorlar. ifadesini kulandı.
 
15 yıldır sürgünde yaşayan Kerküklü duygulanarak; bu seçim Ehli-şükür ve Ehli-küfür  arasında geçecek soruna Türkeş, evet diyerek bu seçimlerin dönüm noktası olduğunu söyledi.
 
 

TÜRKEŞ, "BU SEÇİM İÇİN ETRAFINIZI UYARIN"

 
 
Avrupa Türkleri yanı sıra Avrupa Türkmenleri bu seçim için iyi düşünsünler. Bu seçim Türkiye'nin kaderini belirleyecek seçimdir. Bu seçimden sonra Avrupa Türklüğüne daha fazla zaman ayıracağız. Bu seçimler de Hollanda'da halkı uyarın, mevzubahis Türkiye'dir. Dört kıtada oyumuzu kullanmaya giderek seçimlerimize sahip çıkacağız denildi. Ayrıca, Türkeş'ın Ak Parti heycanı konuşmasına yansıdığı görüldü.

Yorumlar (0)