Türkmeneli TV ve Yalman Haceroğlu'na saldırıların arkasındakı gerçek nedir?

11 Mart 2020, 21:47 Yazarlar
Türkmeneli TV ve Yalman Haceroğlu'na saldırıların arkasındakı gerçek nedir?
Uzun çok uzun bir aradan sonra bütün okurlarıma yeniden merhabalar. Bilindiği gibi, Youtube.com/EsrefKerkuklu kanalını ayağa kaldırmakla uğraşıyorum, bu da bütün vaktimi alıyor ve yazı yazma zamanım maalesef olmuyor. Tekrar yazı yazmaya beni yönlendiren şey ise, başlıkta belirlendiği gibi, “Türkmeneli TV ve Yalman Haceroğlu’na saldırıların arkasındakı gerçek nedir?” sorusu oldu ve bir süredir sorunun takipçisiyim. Maalesef saldırganların hiç biri soruma yanıt veremiyor ve soru karşısında ya sessiz kalıyor yada iki öksürük arasında bir şeyler söylüyor ve söylediği gerçeklikten çok uzak olduğu hemende ikinci soru ile ortaya çıkıyor.

O DEDİ, BU DEDİ, ŞU DEDİ; DEDİKODU SALDIRI GEREKÇESİ OLDU
Sosyalmedya da oldukça aktif ve etkin olan Türkmen aktivistleri ile de konuyu görüştüm maalesef onlardan da tatmin edici ve ya belgeye dayalı birşey duymadım / görmedim. Hep ‘dedikoduya’ dayalı şeyler söyleniyor. Toplummuz maalesef herşeye hemen inanıyor, sormadan - sorgulamadan bu da pusuda bekliyen Türkmen düşmanlarını hem sevindiriyor hemde sorgulamadan inanan halkın aktivist kesimini kirli emelleri için kötüye çatır çatır kullanıyor. Çünkü saldırganlar maalesef Türkmen toplumunda aktivist olarak bilinen kesim ancak saldırmak için de en ufak birşey yok ellerinde sadece, ‘o dedi, bu dedi, şu ded,’ yani ‘dedikodu’ sonrası oluşan bir saldırı zinciri.

TÜRKMENELİ TV VE YALMAN HACEROĞLU HANGİ BÜYÜK HABERLERE İMZA ATTI?
Biz halkın gözü, kullağı ve ağzı olan basın mensupları gerçekçi olmaya mecburuz. Kim ne yapıyorsa, yaptığını anlatmaya halkı aydınlatma mecburiyetimiz var. Unutulmamalı bir kişiye veya kuruma saldırı olduğu zaman, o kişi veya o kurum haftalar önce veya aylar önce ciddi birşeyler yapmış ve o yüzden saldırıya maruz kalmıştır. Bu şekilde bakılmalı olan saldırıların arkasındaki gerçekçiliğe.
İşte herkesin sorması gereken soruyu ben soruyorum; Türkmeneli TV ve Yalman Haceroğlu hangi önemli haberlere imza attı da bu saldırıların odak noktası konumuna geldi?

İşte bu soruyu aşağıda tek tek sıralıyıp örnek verebiliriz:

1. Eski Kerkük Vali Necmeddin Kerim adlı kişinin Kerkük Meclis toplantısında Türkmenlere hakaret içeren bir konuşma yapmıştı ve bu konu sadece Türkmeneli TV’de yayınlanmıştı ve hatta eski vali Türkmeneli TV’yi mahkemeye vermişti. Bu çok önemli bir haberdi ve Irak’taki yayın organları bunu yayına vermiş ve Türkmeneli TV’yi kaynak göstermişti.

2. Terör Örgütü PKK’nın Sincar’daki kampını ilk kez ve sadece Türkmeneli TV belgeledi ve Türkiye başta olmak üzere Türk dünyası yayın organları Türkmeneli TV’yi kaynak göstererek o görüntüleri haberleştirdi.

3. Irak’taki en son seçimlerdeki oy şaibesini protesto eden Türkmenleri canlı olarak yayına verdi ve o meydan da bulunan Türkmen halkının, haklı eylemlerini dünyaya duyurmuştu ve o kadar etkili olmuştu ki Irak’ın sözde hükümeti geri adım atmış olan oy şaibesini kabullenmişti.

4. 2016 yılında terör örgütü DEAŞ’in Kerkük’e saldırısını haber yapmak için alana çıkan, Türkmeneli TV Haber Müdürü Ahmed Necmeddin Haceroğlu keskin nişancı tarafından vurularak Şehit olmuştu.

Bu örnekler uzatılabilinir, Kerkük’te olan adam kaçırma ve suikastları haber yapmaları gibi önemli haberler gibi. Bunların yanında Bugün hangi Türkmen kurumu tam anlamı ile çalışıyor ve verim ortaya koyuyor? Bu yazıda isim vermek istemem ama bu konu ile ilgili önümüzdeki süreçte bir video çekmeyi düşünüyorum. Orda kimler ile neler görüştüm anlatacağım artı bu süreçte kimin eleştirilmesi gerektiğini de bildireceğim. Burda Yalman Haceroğlu ve Türkmeneli TV’si değil asıl eleştirilmesi gerekeni bildireceğim.

Ayrıca, bu saldırıların arkasında terör örgütü PKK var çünkü en ağır medya darbesini Türkmeneli TV'den ve onun başında bulunan Yalman Haceroğlu'den gördüler.

Selam ve Dua ile
Eşref Kerküklü
15-12-2019
Yorumlar (1)
Türkmeneli TV'de neler oluyor? Yalman Haceroğlu istifaya zorlandı; Ahmet Ömer Neccar yeni müdür mü olacak? - Yeni Nesil Medya - Eşref Kerküklü 7 ay önce
[…] Hergün yeni bir skandalla gündeme gelen Türkmeneli TV, bugün de yılların genel müdürü Yalman Haceroğlu‘nun istifaya zorladığı son dakika haberi olarak Türkmeneli’ne bomba gibi […]