Söyleşiler

VİDEO | Denk lideri Farid Azarkan, Denk Başkanı Ejder Köse oldu

Denk parti kongresi başkent Amsterdam’da gerçekleşti avukat Ejder Köse, Denk Partisi başkanı olurken, Farid Azarkan Denk Partisi lideri oldu. Mart ayından bu yana Denk’in Temsilciler Meclisi Başkanlığı’nı yürüten Azarkan, yönetim..

VİDEO | Denk lideri Farid Azarkan, Denk Başkanı Ejder Köse oldu

Denk parti kongresi başkent Amsterdam’da gerçekleşti avukat Ejder Köse, Denk Partisi başkanı olurken, Farid Azarkan Denk Partisi lideri oldu. Mart ayından bu yana Denk’in Temsilciler Meclisi Başkanlığı’nı yürüten Azarkan, yönetim kurulu tarafından aday gösterildi. Adaylığı dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

“Hollanda’nın daha adil ve eşit yurttaşlık hakkını sağlamak için olanca gücümle çalışacağıma söz veriyorum” diyen Azarkan konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Denk artık esas konuya odaklanmalı ve her şeyi protesto eden bir protesto partisi olmamalı. Parti, yapıcı ve birlikte yönetebilinir olmalı. Şu anda Temsilciler Meclisinde üç sandalya sahip olmamız bu dört yıl önceki milletvekili sayısı idi, şu an biz dört yıl ilerdeyiz ve önümüzdeki Mart ayında yapılan genel seçimlerde en az altı sandalya elde edecek güce sahipiz.”

 

 

Başkent Amsterdam’da gerçekleşen Kongre de 86 oy kullanıldı.

Ejder Köse, 7 hayır oyuna karşı 77 evet oyu ile Denk Partisi Başkanı seçildi.

Gökhan Çoban, 10 hayır oyuna karşı 76 evet oyu alarak Genel Kurul Üyesi seçildi.

Fazlı Kafa, ise 12 hayır oyuna karşı 71 evet oyu alarak Genel Kurul Üyesi seçildi.

 

Kongre görüntüsü için tıklayın:

Farid Azarkan kimdir? 

DENK Partisi’nde kongre yapıldı; Azarkan’ın parti liderliği ve Köse’nin parti Başkanlığı onaylandı

 

EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER

YORUMLAR (1)

  1. Denk Partisi Lideri Farid Azarkan, Eşref Kerküklü'ye konuştu; Tunahan Kuzu'ya çağrı yaptı – Yeni Nesil Medya – Eşref Kerküklü diyorki:

    […] Haberler VİDEO | Denk lideri Farid Azarkan, Denk Başkanı Ejder Köse oldu Hollanda Emniyet Genel Müdürü Henk van Essen’den şok açıklama: Ortaya çıkan […]

Open chat
Merhaba Eşref Kerküklü ben, nasılsınız? 🙂

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL