Hollanda ayağa kalktı, 20 milyon euro toplandı

Kahramanmaraş depreminde ailesinden 10 kişiyi kaybeden sanatçı Karsu Dönmez büyük bir yardım kampanyasının başlatıldığını söyledi

13.02.2023, 18:01 Genel
Hollanda ayağa kalktı, 20 milyon euro toplandı

Merkez üsttü Kahramanmaraş olan iki yıkıcı depremin ardından 10 il etkilenirken on binlerce vatandaş hayatını kaybetti.

Depremden etkilenen illerden olan Hatay’ın Karsu köyünden 1990 yılında Hollanda’ya göç eden bir ailenin kızı olan ve hem Hollanda’da hem Türkiye’de tanınan sanatçı olan Karsu Dönmez, yıkıcı depremde ailesinden 10 kişiyi kaybetti.

Bir canlı yayına bağlanan Karsu, açıklama yaptı.

Karsu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Tüm Türkiye’ye baş sağlığı diliyorum. İnanılmaz acılar içindeyiz şu an. Elimizden ne gelirse yapıyoruz. Buradan TIR yolladık ama çok para lazım. Hollanda ayağa kalktı burada. 1 haftadır tüm ünlüler bağış kampanyası başlattı. Çocuklar okulda kampanya başlattı. Televizyonda kampanyalar devam edecek. ‘Türkiye bizim arkadaşımız’ diye yayın yapılıyor. Şu ana kadar 20 milyon euro para toplandı. Sanatçıyım ama aynı zamanda yemek programım var, Whatsapp grubumuzda ailemle yemekleri konuşurken şimdi neleri konuşuyoruz…. Kendi vakfım da var. Kitabımla da 170 bin euro topladık. 1 lira bilse olsa herkes destek versin.”

banner79
Yorumlar (0)