Ülkü Ocakları Sinan Ateş sessizliğini bozdu

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili açıklama geldi

02.01.2023, 16:54 Genel
Ülkü Ocakları Sinan Ateş sessizliğini bozdu

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Ateş’in hayatını kaybetmesinin ardından MHP ve Ülkü Ocakları sessizliğini bozdu.

Mersin Ülkü Ocakları bir açıklama yayınlayarak, “Devlet Bahçeli bir konu hakkında yorum yapmıyorsa bir bildiği vardır” denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Ülkü Ocakları ve MHP böyle şeylere yem olmayacak kadar kutlu bir harekettir. Olaylara karşı yorum yapanlara bakınız ki hiçbirinin ne MHP ile ne Ülkü Ocakları ile alakası kalmamış, Ülkücü Hareketin zamanında ekmeğini yiyip bugün Ülkücü Hareketi düşürmeye karşı, kötü göstermeye karşı and içmiş üç beş zavallıdır. Biraz sorgulayın, biraz olayın iç yüzünü araştırın. Neden bir gece de Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli tarafından görevden alındı ? Neden MHP ve Ülkü Ocakları çatısı altından uzaklaştırıldı ? Biraz aklınızı çalıştırın, kolayı seçmeyin, etraftaki MHP’yi ve Ülkü Ocakları’nı zedelemeye çalışanların algı operasyonlarına katılıp kendinizi yemeyin. Bir de şurdan bakalım Mersin'de yaşanan olayda Ülküdaşımız hayatını kaybetti. Peki neden ona başsağlığı dilenmedi ? Neden sosyal medyadan ağzını açanlar o gün suskun kaldılar ? Öldürülen kardeşimiz değersiz miydi? Ülkücü Hareket Liderinin emrindedir ve Lider neyi nasıl işaret ediyor, neyin nasıl olmasını istiyorsa öyle olacaktır. Lider – Teşkilat – Doktrin bu üçlüyü idrak edemeyen, sadık kalamayan bir zahmet ben Ülkücüyüm demesin.”

'Kalemimi kırmışlar' demiş

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, cuma günü Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'i köşesine taşıdı. Altaylı, Ateş'in MHP'nin Ateş ile arasına mesafe koyduğunu ifade ederken yakın çevresine anlattıklarını aktardı.

Ateş'in yakın çevresine "Benim kalemimi kırmışlar. Haberi geldi. Her an bir şey yapabilirler” dediğini ifaden Altaylı'nın yazısında şu ifadeler yer aldı:

"Sinan Ateş’in sokak ortasında öldürülmesine pek şaşıran yok. Hatta 'Kendisi de şaşırmamıştır' diyor Sinan Ateş’i tanıyanlar. 'FETÖ iftirası ile lekelenmeye çalışıldığı günlerden bu yana kendisine yönelik bir hamle bekliyordu' diyorlar. Birkaç gün önce geldiği İstanbul’da dostlarıyla buluşmuş. O buluşmada söylediği sözler ilginç. 'Benim kalemimi kırmışlar. Haberi geldi. Her an bir şey yapabilirler' demiş. Tanıyanlar 'Bu işle kimin görevlendirildiğini bile biliyordu ama umursamıyordu' diye anlatıyorlar. Ve Sinan Ateş’in siyasi çevresinde bu işi kimin yaptığına, kimin yaptırdığına ilişkin hiçbir bilgi eksiği yok. Herkes her şeyi biliyor. Ve herkes susmuş bekliyor."

banner79
Yorumlar (0)