Cumhurbaşkan’ı Recep Tayyip Erdoğan’dan Irak çıkışı: Huzur ve İstikrar için her türlü çabayı sergiliyoruz!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Salonu'nda BM'nin 77. Genel Kurulu görüşmelerinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye’nin komşusu Irak’ın huzur ve güvenliği için yapılması gereken her türlü çabanın sergilendiğini söyledi.

21.09.2022, 13:02 Haberler
Cumhurbaşkan’ı Recep Tayyip Erdoğan’dan Irak çıkışı: Huzur ve İstikrar için her türlü çabayı sergiliyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Ülkede, Iraklılık kimliği temelinde siyasi birliğin ve uzlaşının sağlanmasını arzu ediyoruz. Irak'ta refahın sürdürülebilir şekilde artırılması ve terör örgütlerinin istismarlarının önlenmesi ancak bu şekilde mümkündür." dedi. Erdoğan, Irak'taki istikrarsız ortamı istismar eden terör örgütlerinin Türkiye'yi hedef alan eylemlerine de asla müsaade edilmediğini önemle vurguladı.

Cumhurbaşkan’ı Erdoğan, "Bu kürsüden daha önce de defalarca vurguladığım gibi, terörizm belasıyla mücadeleyi, terör örgütleri arasında ayrımı reddeden, samimi ve etkin bir uluslararası iş birliğiyle kazanabiliriz. Hangi isim altında olursa olsun tüm terör örgütleriyle mücadelesini yıllardır devam ettiren Türkiye'nin, müttefiklerinden ve dostlarından bu konuda samimi bir iş birliği ve dayanışma beklemek en tabii hakkıdır. Terör örgütleri ve zalim rejimler yerine ülkemizle iş birliği yaparak bölgenin güvenliğine, istikrarına, huzuruna, refahına katkıda bulunmak isteyecek herkesle çalışmaya hazırız." İfadelerini kullandı.

banner79
Yorumlar (0)