FETÖ lideri terörist başı Gülen'den Yunanistan'a destek Türkiye'ye hakaret: Türkiye sarhoş gibi davranıyor!

Terörist başı Fettullah Gülen, Yunan medyasından Alpha TV'ye konuştu. Gülen, Yunanistan'ın dünya kültür mirasının gelişimine temel olduğunu iddia edip, hadsizce Türkiye'ye hakaretler savurdu.

28.09.2022, 14:52 Haberler
FETÖ lideri terörist başı Gülen'den Yunanistan'a destek Türkiye'ye hakaret: Türkiye sarhoş gibi davranıyor!

Bu yılın ortalarına kadar ilişkilerin yolunda seyrettiği Ankara-Atina hattında tansiyon her geçen gün artıyor. Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim, ABD'ye ait zırhlı araç ve tankların Türkiye'nin çok yakınındaki adalara çıkarılmasıyla farklı bir boyut kazanırken, FETÖ lideri Fethullah Gülen Yunan medyasından Alpha TV'ye konuştu, Yunanistan ise yine şaşırtmadı ve terörün sesi olmaya devam etti. 

Yunanistan artık FETÖ'cülerin sığınağı haline gelmiş durumda. Terörün sesi olmaya devam eden ülkede, bu sefer de mikrofon terörist elebaşı Fettullah Gülen'e uzatıldı.Yunan medyasından Alpha TV'ye konuşan Gülen, Yunanistan'a övgüler yağdırırken, öte yandan Türkiye'ye hakaretler savurdu.

FETÖ elebaşı Gülen, Yunanistan'da methiyeler dizerken,  "Türkiye sarhoş gibi davranıyor" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan'ı uyarılarına değinen teröristbaşı, Yunanistan'ın dünya kültür mirasının gelişimine temel olduğunu söyledi:

HAKARET ETTİ

"Bizimkiler sarhoş gibi davranıyorlar. Yunan adalarını işgal gibi anlamsız şeyler söylüyorlar. Herkes kendi yerinde kalmalı. Yunanistan, dünyadaki kültürlerin gelişimine dayanak olmuştur. Yunanistan, birçok insana kucak açan küçük bir ülke. Bu önemli ve herkes tarafından takdir edilmeli. Bazıları atmosferi bozmak ve suyu bulandırmak için çok çalışıyor."

FETÖ'CÜLERİN İLK KAÇIŞ NOKTALARINDAN BİRİ YUNANİSTAN

15 Temmuz 2016'dan bu yana çoğu FETÖ üyesi yaklaşık 20 bin Türk vatandaşı, Ege Adaları veya Meriç Nehri üzerinden Yunanistan'a geçiş yaptı. Bir kısmı buradan Avrupa'nın diğer ülkelerine geçerken, yaklaşık 9 bini ise Yunanistan'da siyasi sığınma talebinde bulundu.

FETÖ'CÜ KANTER DE ATİNA'YI SAVUNMUŞTU

Geçtimiz günlerde de FETÖ'cü Enes Kanter yine Alpha TV'ye konuşmuş, Türkiye ve Erdoğan'ı hedef alan ifadeler kullanmıştı. FETÖ'cü Kanter, Erdoğan'ın Yunanistan için söylediği sözlerin "kabul edilemez" olduğunu belirterek, "Yunanistan mültecileri çok sıcak karşılıyor" dedi.

Kaynak: Haber7

banner1
Yorumlar (0)