Hollanda Türklerinden Cezmi Doğaner, CHP Adana'dan aday adayı oldu

Avrupa Sosyal Demokrat  Eylem Platformu Başkanı Cezmi Doğaner, CHP’den Adana Milletvekilliğine aday adayı oldu.

16.04.2023, 16:17 Haberler
Hollanda Türklerinden Cezmi Doğaner, CHP Adana'dan aday adayı oldu

Doğaner, KüçükSaat.com sitesine verdiği açıklamada, “Batı Avrupalı Sosyal Demokratlarla ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla sağlıklı ilişki kurmanın tek yolu CHP’ de Avrupalı Türklerin temsilcilerine yer verilmesinden geçer” dedi.

Doğaner, Avrupa’da yaklaşık 7 milyon civarında Türk vatandaşı yaşadığını, bunun 700 bininin Hollanda, 400 bininin ise İsviçre de yaşadığını belirterek, “CHP’nin Türkiye’nin yenileşme ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma Felsefesi; Sosyal Demokrasinin evrensel ilkelerinin ulusal gerçeklere uygun yorumu; Avrupa solu ile onurlu karşılıklı çıkar ve güvene bağlı ilişkilerini yürütebilecek birikimi, deneyimi ve kadrosu var. Başarmak için harekete geçmesi beklenmektedir. Bu hareket kapsamında Avrupa’daki uzman potansiyelden kesinlikle yararlanılmalıdır. Batı Avrupalı Sosyal Demokratlarla ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla sağlıklı ilişki kurmanın tek yolu CHP’ de Avrupalı Türklerin temsilcilerine yer verilmesinden geçer. Bizler artık sahip çıkılma aşamasını arkada bıraktık temsil edebilme ve de edilme bilincine ulaştık” dediler.

İsviçre'den Sosyal Demokrat Parti eski Milletvekili Mehmet Turan ise, “TBMM meclisine Hollanda’dan Cezmi Doğaner arkadaşımızın seçilmesini istiyoruz. Avrupalı Türkler olarak destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)