Irak-Türkiye ham petrol boru hattında patlama meydana geldi!

Türkiye'nin Kahramanmaraş ilinde Irak - Türkiye ham petrol boru hattında henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.Patlamanın ardından çıkan yangın, Kahramanmaraş-Gaziantep kara yoluna sıçradı. Kara yolu çift yönlü ulaşıma kapatıldı.

19.01.2022, 13:13 Haberler
Irak-Türkiye ham petrol boru hattında patlama meydana geldi!

 Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesine bağlı Narlı Mahallesi'ndeki bir petrol boru hattında henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çıkan yangın, Kahramanmaraş-Gaziantep kara yoluna da sıçradı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye sevkedilirken, karayolu çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı. Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, yangının patlama neticesinde meydana geldiğini söyledi.

''PATLAMANIN NEDENİ BELLİ DEĞİL''

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, , "Patlamanın nedeni henüz belli değil. Petrol akımı kesildi. Yangına müdahale sürüyor. Yangının etkisi de azalmaya başladı. Boruda petrol olduğu için yangın kontrollü şekilde sürüyor. Şu an için yerleşim yerleriyle ilgili bir risk yok ve çok şükür can kaybı da yok. İnşallah ekiplerimiz kısa sürede yangını söndürecek. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor." diye konuştu. Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan ise olayı duyar duymaz olay yerine intikal ettiklerini söyledi.

''HAVA ŞARTLARI ÇALIŞMA ŞARTLARINI ZORLAŞTIRIYOR''

Yılmazcan bölgeye çok sayıda itfaiye sevk edildiğini bildirerek, "Olay yeri, ilçemize 17-18 kilometre mesafede. Tüm ekiplerimiz bölgede. Duruma hakimiz ama aldığımız ilk bilgilere göre yangının sabaha kadar devam etmesi bekleniyor. Narlı yerleşim yerine de yakın bir yer. En büyük korkumuz yerleşim yerlerine sıçraması. Tüm ekipler bölgede çalışıyor. Gaziantep'ten de takviye geliyor. Hava şartları çalışma şartlarını zorlaşıyor. Tüm ekibimize teşekkür ediyorum." dedi.

banner79
Yorumlar (0)