Maske ve mesafe yasağı kaldırılıyor

Hollanda’da Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan kararlar bugünden itibaren sona erdi. Ülkede korona kartı uygulaması getirildi.

27.09.2021, 14:44 Haberler
Maske ve mesafe yasağı kaldırılıyor

Hollanda’da alınan karara göre, 1,5 metre sosyal mesafe kuralı ve birçok kısıtlama bugünden itibaren sona erdi. Hükümetten yapılan açıklamaya göre, ülkede, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanların, testi negatif çıkanların veya hastalığı daha önce geçirenlerin "daha fazla özgürlükten" faydalanabilmesi için duyurulan korona kartı uygulaması, bugün yürürlüğe girdi.

KAFE VE RESTORAN TERASLARINDA GEÇERLİ DEĞİL

Buna göre kafe, restoran, sinema, tiyatro, festival ve spor etkinliklerine girişlerde sayı sınırlaması kaldırılarak korona kartı uygulaması hayata geçti. Kafe ve restoran teraslarında, korona kartı uygulaması geçerli olmayacak.

Sosyal mesafe kuralının kalkmasıyla bazı camilerde Kovid-19 öncesinde olduğu gibi mesafesiz namaz kılınmaya başladı.

OKULLARDA MASKE ZORUNLULUĞU KALKIYOR

Disko ve barlar, kafe ve restoranlarda olduğu gibi gece yarısına kadar açık kalacak fakat sabah 06.00'ya kadar kapalı kalmaya devam edecek. Festival, spor faaliyetleri ve açık alanlarda yapılacak etkinliklerde aşı kartı ya da negatif test sonucu ibraz edilmesi kaydıyla koltuk kapasitesinin tamamı, kapalı salonlarda yüzde 75'i kullanılabilecek.

banner1
Yorumlar (0)