Mehmet Seman Ağaoğlu ITC Sözcülüğü görevinden istifa etti

Irak Türkmen Cephesi (İTC) Sözcüsü Mehmet Seman Ağaoğlu görevinden istifa ettiğini duyurdu.

25.12.2021, 19:26 Haberler
Mehmet Seman Ağaoğlu ITC Sözcülüğü görevinden istifa etti

İTC Sözcüsü sosyal medya Facebook sayfasından yaptığı yazılı açıklamada, görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Ağaoğlu yaptığı paylaşımda, “Irak Türkmen Cephesinden ve ITC Resmi Sözcüsü görevinden istifa ediyorum” dedi.

İşte açıklamanın tam metni:

Rahman ve Rahman olan Allah'ın adıyla 

Değerli Türkmen milletimiz...

Irak Türkmen Cephesinde 23 seneden beri çalışıyorum ve elimden geldiğince bu yıllar içerisinde aldığım tüm görevlerde ve vazifelerde milletime ve davama yakışır şekilde çalıştım.

Bütün görevlerde hiç çekilmeden milletimi tüm mahfillerde savundum, hiç bir zor ve kritik dönemde kurumumu ve milletimi yalnız bırakmadım aksine her zaman ön saflarda yer aldım ve elimden geldiği kadar düşmana ve hasma karşı her zaman sert ve dik duruşlarımla tanıldım.Yılmadan ve asla tereddüt etmeden üstüme düşeni layıkıyla yaptım.

Tek hedefim milletim ve davam oldu asla ufak tefek konulara önem vermedim, yanlış gördüğüm her adımın karşısında durdum ve doğru bildigim her adımın arkasında durdum.

Bu uzun süreç içerisinde asla dünya menfaatına değer vermedim  milletim ve bayrağım ilkem ve hedefim davam oldu. Çünkü ben ölmeyen liderimiz rahmetli Nejdet Koçak'a inanarak ve onun fikirlerinden feyz alarak yürüdüm.

Ancak şahsi çıkar ve menfaat peşinde olanlar bizim yolumuza köstebek olup hep bu kurumu düzeltmemizde engel oldular

Dava kimseyle bitmez, haklı davamızın mahşere dek devam edecektir.

Ben asla davamızı yalnız bırakmayacağıma inanmanızı ve bilmenizi isterim, sadece şimdilik savaşçı istirahatına çekiliyorum ve her adımın da takipçisi olacağıma söz veriyorum.

Tüm bu söylediklerim sebebiyle inandığım ve gençliğimi verdiğim Irak Türkmen Cephesinden ve ITC Resmi Sözcüsü görevinden istifa ediyorum.

Irak Türkmen Cephesi Başkanına ve Yürütme Kurulu Üyelerine, il başkanlarına ve sivil toplum kuruluşlarına , bürolara ve çalışan tüm personellere üstün başarılar ve muvaffakiyet dilerim.

Allah bu kutlu davada herkese yar ve yardımcı olsun.
Allah herkesin yolunu ve bahtınız açık etsin.

Bugüne dek bize desteğini esirgemeyen yüce milletimizden,  değerli dava arkadaşlarımdan ve ITC 'de vede Türkmeneli'de vede yurtdışında bize gönül ve destek veren tüm ağabeylerimden Allah razı olsun.Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.


Hepinize hürmet ve saygılarımı bildiririm.
Yaşasın Milletimiz
Yaşasın Kutsal Davamız 
Yaşasın Türkmeneli'miz 

Mehmet Seman Ağaoğlu
25.12.2021

(EDİTÖR NOTU: ITC Sözcüsü Mehmet Seman Ağaoğlu, istifa ettikten iki gün sonra gelen yoğun göreve devam etme ricası üzere tekrar görevine devam etme kararı aldı ve istifa süresi iki gün sürdü.)
​​​​​​​

banner1
Yorumlar (0)