Terör örgütü DEAŞ'ın Altunköprü Nahiyesi yakınındaki bir köye saldırısında 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

Kerkük kentine bağlı Altunköprü nahiyesi yakınındaki bir köye terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediği saldırıda 2 peşmerge öldü, 4 peşmerge de yaralandı.

06.12.2021, 11:20 Haberler
Terör örgütü DEAŞ'ın Altunköprü Nahiyesi yakınındaki bir köye saldırısında 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

DEAŞ, Irak'ta saldırılarına devam ediyor.

Terör örgütünün 4 yıl önce Kerkük, Diyala, Musul, Salahaddin ve Enbar'dan çıkarılmasına rağmen kırsal kesimlerde saldırıları sürüyor.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge Bakanlığı'ndan saldırıyla ilgili açıklama yapılırken Kerkük'ün Altunköprü nahiyesi yakınındaki Kara Salim köyüne DEAŞ tarafından terör saldırısı düzenlendi.

Saldırının 3 ayrı gözlem noktasına yapıldığı ifade edilen açıklamada 2 peşmergenin öldüğü ve 4 peşmergenin de yaralandığı kaydedildi.

Açıklamada, saldırıdan sonra bölgede operasyon başlatıldığı dile getirildi.

Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar'ın tamamını, Diyala ve Kerkük kentlerinin de bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler, yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.

Eski Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, 9 Aralık 2017'de, terör örgütüne karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu. DEAŞ'ın bölgeden çıkarılması ve kentlerin geri alınmasının üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen örgütün özellikle Kerkük, Diyala, Musul, Salahaddin ve Enbar'ın kırsal bölgelerindeki saldırıları devam ediyor.

Yorumlar (0)