Berlin’de 17 yaşındaki Dilan Sözeri'ye tramvayda ırkçı saldırı!

Almanya'da kan donduran ırkçı saldırı! 17 yaşındaki Dilan Sözeri, tramvayda 6 kişiyi maske takmaları gerektiği konusunda uyarınca saldırıya uğradı. Irkçı hakaret ve tehditlerle darp edilen genç kız, sosyal medyadan paylaştığı videoda, yabancı olduğu için saldırıya uğradığını söyledi.

11.02.2022, 12:48 Haberler
Berlin’de 17 yaşındaki Dilan Sözeri'ye tramvayda ırkçı saldırı!

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan 17 yaşındaki  Dilan Sözeri, tramvayda maske takmaları konusunda uyardığı kişiler tarafından ırkçı saldırıya uğradı. Irkçı hakaret ve tehditlerle darp edilen genç kız yaşadığı olayı sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla anlattı.

TRAMVAYDA IRKÇI SALDIRI

Berlin polisinden yapılan açıklamada, tramvayda 17 yaşındaki genç kız ile 3’ü kadın 6 kişilik bir grup arasında tartışma yaşandığı belirtildi. 6 kişiyi maske takmaları gerektiği konusunda uyaran genç kızın ırkçı saldırıya maruz kaldığı ifade edildi. Polisten yapılan açıklamaya göre, Grepifswalder Strasse İstasyonu'nda tramvaydan indikten sonra genç kızın saldırıya uğradığı, yüzüne yumruk darbesi aldığı, tekmelendiği ve saçlarından çekildiği bilgisi paylaşıldı.

ZANLILAR SERBEST BIRAKILDI

Olayın ardından saldırganlar bölgeden kaçarken, hastaneye kaldırılan genç kızın olayı videoya aldığı kaydedildi.Bir polis memurunun videodaki bir saldırganı daha önceki bir olaydan tanıdığı ve saldırganlardan üçünün bir birahanede gözaltına alındığı belirtildi. Zanlıların, kimliklerinin tespit edilmesinin ardından serbest bırakıldığı bildirildi.Polis, olaya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini ve tanıkların arandığını açıkladı.

'Birçok kez kafama vurdular'

Saldırıya uğrayan genç kız sosyal medyadan paylaştığı videoda, yabancı olduğu için saldırıya uğradığını söyledi.

Saldırganların kendisine "pis yabancı" ve "geldiğin yere geri git" diye hakaret ettiğini aktaran Sözeri, “Birçok kez kafama vurdular, ayaklarıma tekme attılar. Yüzüme tekme atmak istedikleri için yere düşmemi istediler. Bu yüzden ayaklarıma vurdular" ifadesini kullandı.

17 yaşındaki genç kız, istasyonunun kalabalık olmasına rağmen kimsenin kendisine yardım etmediğinden şikayet etti.Alman basınını da eleştiren Sözeri, medyada olayın maske tartışması olarak yansıdığı ve ırkçı saldırı olarak görülmediğini söyledi.

Sözeri, "Basın bana başka seçenek bırakmadığı, gerçekleri çarpıttığı ve hakkımda yalanlar yaydığı için kamuoyuna böyle hitap etmem lazım” dedi.

Hastanede bulunduğunu belirten Sözeri, beyin travması geçirdiğini ve vücudunda ağır yaralar bulunduğunu kaydetti.

Kaynak: (AA)

Yorumlar (0)