Büyükelçi'nin eşi patlamada hayatını kaybetti

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta gerçekleşen patlamada yaralanan Hollanda Büyükelçi Jan Waltmans'ın eşi Hedwig Waltmans Molier yaşamını yitirdi. Hollanda Dışişleri Bakanlığından görevli olan Waltmans eşinin işleri için şürekli Hollanda'nın Lahey kenti ve Beyrut arasında gidip geldiği öğrenildi.

09.08.2020, 01:18 Haberler
Büyükelçi'nin eşi patlamada hayatını kaybetti

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta gerçekleşen patlamada yaralanan Hollanda Büyükelçi Jan Waltmans'ın eşi Hedwig Waltmans Molier yaşamını yitirdi.

Hollanda Dışişleri Bakanlığından görevli olan Waltmans eşinin işleri için şürekli Hollanda'nın Lahey kenti ve Beyrut arasında gidip geldiği öğrenildi.

Hollanda adına 1994 senesinden beri dünyanın pek çok ülkesinde görevler alan 55 yaşındaki sefire, 38 yıldır Büyükelçi Jan Waltmans evli olduğu belirtiliyor.

Hollanda'nın yerel medyasında yer alan haberelere göre, bir süredir tatilde olan Jan Waltmans ve eşi, Beyrut'ta gerçekleşen korkunç patlamadan kısa bir süre önce görevlerinin başına yani Beyrut'a döndükleri belirtildi.

Patlama esnasında, Büyükelçi ve eşi evlerinin oturma odasında bulundukları ve bu esnada eşinin ağır yaralanırken Büyükelçi yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

Patlamada ölü sayısı 135'e yükseldi, ayrıca yaklaşık 5 bin yaralı ve onlarca kayıp var. Yaralılar arasında 5 Hollandalının olduğu belirtiliyor.

banner1
Yorumlar (0)